Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Wright rozdrtil Gawlase, k vidění byly přímo nadpozemské závěry. Adam nechápal

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Česká šipkařská jednička neprožívá na právě probíhající sérii turnajů Players Championship příliš radostné chvíle. V pátek 8.7. vypadla s Pietreczkem už v prvním kole, když jí na postup nestačil průměr 93,8. Víkend si pak pro českou naději nachystal nemilosrdný los. V sobotu čelil Adam Darylu Gurneymu, v neděli Peteru Wrightovi. A právě souboj s dvojnásobným mistrem světa našeho šipkaře hodně bolel.

  Adam Gawlas, jenž začal oblékat dres s nápisem „Flawlas“, což má značit podobnost jeho příjmení s anglickým přídavným jménem „flawless“ (překl. dokonalý, bezchybný), má na minipodnicích organizace PDC zpravidla dobrou formu, ale také zpravidla ty nejtěžší soupeře.

  Což se během Players Championship 19 a 20 potvrdilo. Gawlas se postavil nejprve Darylu Gurneymu. A i přesto, že ukázal srdnatý výkon, tak severoirské ikoně podlehl tenisovým „kanárem“, tedy 0:6.

  Duel s Wrightem? Bolest…

  A v neděli to bylo možná ještě o kus horší. Adam sice začal skvělým způsobem, hodil dvakrát za sebou 140 a po devíti šipkách už byl na zavírání. Avšak 102 bodů pouze upravil na 56, a tak Wright trefil double 10 a vedl. Už v rozhozu dal Skot Adamovi jasně najevo, že to dnes zřejmě nepůjde. Když se házelo na střed, Peter pokaždé trefil bull, a proto do bitvy začínal.

  „Snakebitova“ krutost nabírala ve druhém legu na obrátkách. Český hráč hodil ve 4. kole maximální nához 180, kterým upravil na double 8. Wright měl na terči 128. Skot navíc první šipkou trefil single 18, takže mu zbývalo 110. Ale světová jednička se zřejmě dobře vyspala, trefila triple 20 a brejknula Adama zavřením přes červený střed. Devatenáctiletý šipkař z Návsí jen kroutil hlavou.

  To však nebylo vše. Peter „urval“ i třetí leg a v legu čtvrtém, kdy mohl Adam konečně zavírat, předvedl Wright neskutečnou parádu. Dokázal zavřít 131 bodů, navíc si k tomu vybral velmi efektní cestu. Trojnásobek sedmnáctky a dva doubly 20. Stylově a nemilosrdně. Wright vedl 4:0. Gawlasovo kroucení hlavou se proměnilo v ironický úsměv.

  Wright si už zbytek zápasu pohlídal, zavřel následující dvě hry a porazil českou hvězdu také 6:0. Nezbývá než věřit, že Adam Gawlas uhraje ještě na závěrečném turnaji Players Championship 21 nějaké cenné peníze do žebříčku a do Čech se nevrátí s prázdnou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS