Více
  25.5 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Wimbledon odstartoval. Postup oslavili Veselý s Bouzkovou, Rosol se Siniakovou končí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úvodní den v londýnském All England Clubu je minulostí, slavný Wimbledon odstartoval prvními zápasy. O atraktivní duely a první větší překvapení nebyla nouze, představilo se také několik českých zástupců.     

  Suverénně nejdramatičtější utkání v pondělí předvedli Hubert Hurkacz s Alejandro Davidovichem Fokinou. Španělský tenista měl za stavu 2:0 a 5:4 tři mečboly, jenže nevyužil ani jeden. Při prvním zkusil zahrát mezi nohami, ale úder mu vůbec nevyšel a od té doby to s ním šlo z kopce.

  Celý set ztratil v poměru 5:7 a na soupeře nestačil ani ve čtvrté sadě. Vzchopil se až v rozhodujícím setu, který dospěl do supertiebreaku. V něm si vypracoval další mečboly, přičemž v pořadí už pátý v zápase dokázal proměnit. Po posledním míči jenom pokrčil rameny směrem ke svému trenérskému týmu.

  Mezi prvními se na travnatých dvorcích představil také Lukáš Rosol, který se na Wimbledonu před několika lety postaral o jedno z největších překvapení, když ve druhém kole vyřadil Rafaela Nadala. Tentokrát měl utkání proti Basilashvilimu dobře rozehrané, vedl 2:1 na sety, ale nakonec vypadl v pěti setech.  

  Bouzková v prvním kole zazářila

  „Byl jsem rozehraný, mohl jsem toho využít, ale zase jsem mohl prohrát už v kvalifikaci. Dnes to byl dobrý zápas, jsem rád za svůj výkon, který jsem vytáhl odněkud z paty. Celkově jsem s Wimbledonem spokojený,“ řekl pro Tenisový svět.

  Skvělý výkon pomohl do druhého kola Marii Bouzkové, která v prvním kole vyřadila nasazenou sedmičku Danielle Collinsovou. První set sice ztratila v poměru 5:7, poté ovšem dokázala zvítězit dvakrát 6:4 a slavila postup dál.

  Postoupil také Jiří Veselý, kterému se v Londýně pravidelně daří. První kolo zvládl ve Wimbledonu při všech svých účastech, tentokrát ve třech setech přehrál Argentince Coriu. S turnajem se naopak rozloučila Kateřina Siniaková, která nestačila na Polku Chwalinskou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS