Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Vztah mezi Durantem a Brooklynem je na bodu mrazu. Hvězda touží po výměně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před startem uplynulé sezony experti pasovali Brooklyn Nets na celkového vítěze NBA, nálada v týmu se ale té mistrovské ani nerovnala. Když už se ale zástupcům z New Yorku dařilo, děkovat mohli zejména hvězdnému Kevinovi Durantovi. Právě on si ale podle zámořských médií řekl o výměnu.

  Není tomu tak dlouho, co se Brooklynu bála celá NBA. Vedení klubu sestavilo hvězdný tým, ve kterém se bok po boku snažili vydobýt si slávu James Harden, Kyrie Irving a Kevin Durant. Na papíře působili basketbalisté Nets nezastavitelným dojmem, na palubovce už to ale taková sláva nebyla.

  Před dvěma lety skončil tým v základní části druhý, pak vypadl v semifinále Východní konference s Milwaukee Bucks, o rok později zakončil základní část na sedmém místě a sezonu mu ukončil hned v prvním kole výběr Bostonu Celtics. Brooklyn se pokusí zlomit nepřízeň v následujícím ročníku, zřejmě to ale bude muset udělat bez svého klíčového hráče. Kevin Durant touží po změně dresu.

  Za Nets hraje Durant od roku 2019, vloni navíc prodloužil smlouvu až do roku 2026. Kontrakt mu zajišťuje 44,1 milionů dolarů za jednu jedinou sezonu, ani to ale Američana nijak nepřesvědčí o setrvání v klubu. Durant měl požádat vedení klubu o výměnu, spekuluje se o Phoenixu nebo Miami.

  Dvanáctinásobný člen Utkání hvězd NBA, čtyřnásobný král střelců, trojnásobný vítěz olympijských her a dvojnásobný šampion nejlepší basketbalové ligy světa s Goldenem State Warriors by v NBA měnil dres počtvrté. Mezi lety 2007 a 2016 hrál za Seattle Supersonics, později přeměněnou na Oklahomu City Thunder, před Brooklynem oblékal tři roky dres Warriors.

  Velká trojka se mění v jedničku

  O odchodu Duranta se spekuluje jen pár dní potom, co oznámil prodloužení svého pobytu v klubu Kyrie Irvning. Velký odmítač vakcíny proti covidu vloni příliš nehrál, rozhodl se ale aktivovat klauzu o prodloužení a zůstat. Na rozdíl od Hardena, který byl před rokem a půl stejně jako on členem „velké trojky“. Harden si vymodlil přesun do Philadelphie, jeho krok směrem pryč teď následuje Durant.

  Jaký má přesně důvod? Durantovi podle zámořských médií došla trpělivost s vedením klubu. Nepředpokládalo se, že odejde, naopak. Včera odpoledne ale bylo všechno jinak a po telefonátu s majitelem klubu je jasné, že půjde pryč. Případný zájemce bude muset z kapsy vytáhnout velký finanční obnos a záplatu v podobě své největší hvězdy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS