Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Vyhodili nás Norové, stěžuje si ruský lyžař Bolšunov. Vinu své země odmítá

  Vyřazení ze závodů Světového poháru v Drammenu, Holmenkollenu a Falunu nese těžce. Konec ruských a běloruských sportovců v prestižním běžeckém seriálu přisuzuje Norsku. Alexandr Bolšunov se v médiích tvrdě opřel do severské země, vinu Ruska, které v posledních týdnech tvrdě napadá Ukrajinu, není ochoten připustit.

  Vyřazení ruských i běloruských atletů ze všemožných organizací, turnajů i soutěží pomalu provádí celý sportovní svět. Klasické lyžování a asociace FIS není výjimkou. Před výše zmíněnými závody i ona vyloučila všechny závodníky ze země, jež agresivně a bezdůvodně napadla svobodný stát.

  Proces vykázání však obrovsky urychlil norský negativní postoj vůči startu Rusů a Bělorusů. Nesouhlas s jejich účastí vyjádřil mimo jiné předseda norského svazu Erik Röste. Rovněž člen organizace FIS Vegard Ulvan či také jeden z běžců Johannes Hösflot Klaebo. A přestože vyloučení následně provedla sama asociace, Alexandr Bolšunov je jiného názoru…

  Bolšunov se totiž do Norska tvrdě opírá, nehodlá akceptovat, že by za jejich vyřazením stála ruská agrese vůči Ukrajině: „Jsme naštvaní, velmi naštvaní. Vyhodili nás Norové. Je to velmi urážlivé. Jsme jejich největší rivalové a nelíbí se nám, že je s námi takto zacházeno,“ stěžoval si běžec, načež dodal: „Teď jsme ale zpátky v Rusku, kde máme mnoho fanoušků a velkou podporu.“

  Zmíněný vítěz Světového poháru Klaebo se pochopitelně s Bolšunovem dobře zná. Ruský závodník, který ve své zemi platí za velkou hvězdu klasického lyžování, k jeho postoji řekl: „Myslím, že Klaebo byl do svého prohlášení natlačen. Doufám, že se zase spolu budeme utkávat. Že se situace ve světě uklidní a všechno bude fajn,“ dodal Rus.

  Je členem armády, do vlastních řad střílet nebude

  Bolšunovův názor však lze, možná překvapivě, avšak zcela srozumitelně chápat. Nejenže je závodník velikým vlastencem, ale hlavně je členem armády, v níž ho nedávno sám Vladimir Putin povýšil na kapitána. Zároveň Rus publikoval na sociální sítě fotografii, na které stál v kombinéze odkazující na Sovětský svaz. Jeho negativní postoj k Norsku se tím tak docela jasně vysvětluje.

  K situaci vzbouzející vlnu nevole se na závěr vyjádřil právě předseda norského svazu Röste: „Myslím si, že je to všechno velmi nevhodné. Všichni se musíme důrazně distancovat od toho, co se teď děje na Ukrajině a proti ukrajinskému lidu,“ uvedl předseda, čímž podpořil svůj protiruský postoj.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  3 KOMENTÁŘE

  1. Přesně kvůli podobným ruským náckům je nutné izolovat ruské sportovce od zbytku civilizovaného světa ve všech sportech a ve všech věkových kategoriích. Co je nějaká diskriminace a údajná šikana ruských sportovců na mezinárodní scéně proti zločinům proti lidskosti, které fašistické Rusko dnes páchá na území okupované Ukrajiny. Odpovím si sám: nic a velký kulový.

  Comments are closed.