12 C
Czech
Středa 4. března 2026
FotbalVydařený debut na lavici United. Rangnick první výhrou v Premier League přepsal...

Vydařený debut na lavici United. Rangnick první výhrou v Premier League přepsal dějiny

Reklama

Manchester United se na první prosincový víkend neskutečně těšil. Na trenérskou lavici usedl v 15. kole anglické Premier League německý lodivod Ralf Rangnick, který minulý týden nahradil kouče Oleho Gunnara Solskjaera. Premiéra se vyvedla, United porazili Crystal Palace a sám kouč přepsal historii.

„Rudí ďáblové“ v průběhu pár týdnů vystřídali tři trenéry. Ještě 20. listopadu seděl v trenérském křesle bývalý norský snajpr Ole Gunnar Solskjaer, po jeho odvolání se zhostil funkce další někdejší hráč Michael Carrick. Včera, do třetice, vedl tým Ralf Rangnick.

Objevitel známých fotbalových jmen, jak hráčských, tak trenérských, by měl představovat záskok do konce sezony. Němec už během své kariéry koučoval Schalke, Lipsko nebo Hoffenheim, v Premier League si ale odbyl premiéru. A to celkem povedenou.

United bušili do Crystal Palace celý zápas, k vidění byl ale pouze jeden jediný gól. O ten se postaral ve druhém poločase středopolař Fred, který si v posledních týdnech klestí cestu k srdcím fanoušků. Proti Palace podal výborný výkon a jeho zásluhou mají United tři body.

„První půl hodina byla úžasná. Hráli jsme v mimořádně vysokém tempu a intenzitě, neustále jsme byli vepředu. Chybělo nám vstřelit jen jeden nebo dva góly. Bylo jasné, že takové tempo nemůžete vydržet celý zápas. I poté jsme ale utkání kontrolovali. Zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl po zápase Rangnick.

První zápas, hned přepis dějin

Ralf Rangnick je celkově šestý koučem, který kdy trénoval tým v anglické nejvyšší fotbalové soutěži. Před ním se pochopili kormidla borci jako Felix Magath, Daniel Farke, Jan Siewert, ale hlavně Jürgen Klopp a Thomas Tuchel. Současní trenéři Liverpoolu, respektive Chelsea.

Co má tahle pětice, která přišla na Ostrovy před Rangnickem společné? Nikdo z nich nikdy nevyhrál svůj premiérový zápas. Klopp remizoval v roce 2015 s Tottenhamem, Tuchel jen přihlížel dělbě bodů v zápase Chelsea a Wolverhamptonu. Až Rangnick získal na první dobou tři body.

Manchester United má v rukávu nové trenérské eso, které se dost možná stane od nové sezony hlavním koučem. Cílem bude pro „Ďábli“ postup do Ligy mistrů a finiš na co nejlepším místě. Pokud se tohle povede, možná bude Rangnick koučem i dál. Vstup mu vyšel na výbornou.

Jen pro připomenutí, Solskjaer také usedl na lavičku United jako záskok na dobu určitou. Ke klubu se ale nakonec díky dobrým výsledkům připojil natrvalo.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Napětí před MS 2026. Donald Trump řekl, že účast Íránu mu nevadí

Prezident Spojených států Donald Trump uvedl, že mu „nezáleží“ na tom, zda se Írán zúčastní letošního mistrovství světa ve fotbale 2026. Jeho vyjádření přichází v době eskalujícího konfliktu na Blízkém východě poté, co Spojené státy a Izrael podnikly vojenské útoky na cíle v Íránu. Teherán následně reagoval útoky na státy Perského zálivu, které jsou spojenci Washingtonu.

Baseballisté jdou znovu mezi elitu WBC a začnou proti Jižní Koreji

Čeští baseballisté se po třech letech znovu představí na World Baseball Classic a v tokijské skupině C je čeká mimořádně těžký program. Turnaj otevřou ve čtvrtek od 11:00 SEČ proti Jižní Koreji, hned poté narazí na Austrálii, Tchaj-wan a na závěr na obhájce titulu Japonsko. Tým chce minimálně zopakovat čtvrté místo ze skupiny, které by mu udrželo místo mezi elitou i pro další ročník.

Nečas prostřelil Dostála a Nosek se po půl roce vrátil do NHL

Úterní program NHL nabídl řadu českých stop. Martin Nečas se prosadil v přesilovce proti Lukáši Dostálovi a Colorado vyhrálo v Anaheimu 5:1. Do zápasů promluvili i Pavel Zacha a Adam Klapka, v brankovištích pak Jakub Dobeš a vítězný Karel Vejmelka. Velkou pozornost ale přitáhl také návrat Tomáše Noska, který si po operaci kolena připsal první start sezony.

Dvacet let na vrcholu. Lewis Hamilton chce dostat Ferrari mezi elitu

Lewis Hamilton vstupuje do své dvacáté sezony ve Formuli 1 a čeká ho další významný moment kariéry. Sedminásobný mistr světa dává jasně najevo, že se nechce držet zpátky, ani hledat kompromisy. Před startem Velké ceny Austrálie prohlásil, že je stále plný energie, motivace a odhodlání pokračovat v cestě za snem, který ho přivedl do světa Formule 1 už před dvaceti lety.

Floyd Mayweather se před odvetou s Pacquiaem utká s řeckým kickboxerem Zambidisem

Boxerský svět se znovu chystá na návrat jedné z největších ikon moderní éry. Floyd Mayweather se ještě před očekávanou odvetou s Mannym Pacquiaem představí v exhibičním souboji proti zkušenému řeckému kickboxerovi Mikeu Zambidisovi. Duel je naplánován na červen v Aténách a má sloužit jako příprava na zářijový vrchol sezony.

Fotbalistky začnou kvalifikaci MS doma proti Walesu

České fotbalistky dnes od 18:30 rozehrají kvalifikaci mistrovství světa, které příští rok hostí Brazílie. V Uherském Hradišti je čeká Wales, soupeř s evropskou zkušeností a řadou hráček z anglické ligy. Tým trenérky Jitky Klimkové chce vstoupit do skupiny vítězně a dál živit sen o premiérové účasti na velkém turnaji.

Tříbodový Nečas zlomil Kings, Vladař dotáhl Flyers k výhře po nájezdech

Martin Nečas po návratu na scénu NHL dál sbírá body, tentokrát pomohl Coloradu k výhře 4:2 nad Los Angeles gólem a dvěma asistencemi. Český útočník bodoval výrazně i ve čtvrtém utkání po restartu soutěže a vrátil se do elitní desítky produktivity. V ten samý hrací den uspěl také brankář Daniel Vladař, který 29 zákroky dovedl Philadelphii k vítězství 3:2 nad Torontem po samostatných nájezdech a připsal si devatenáctou výhru v sezoně.

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama