Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Východní konference NBA má nové lídry. Do čela se po výhře nad Lakers vyšvihlo Miami

  I bez českých zástupců v noci na dnešek pokračovalo dění v zámořské NBA. O akci nebyla ani tentokrát nouze, čelo tabulky se měnilo ve Východní konferenci, na západě byl k vidění šlágr mezi Utahem a Golden State Warriors. Jak zápasy dopadly? Na to se teď v přehledu podíváme.

  Putování po stadionech NBA nastartujeme na Floridě. Právě tam hostilo Miami osmý tým Západní konference z Los Angeles. Lakers se výlet nepodařil podle představ, v jednu chvíli prohrávali už o 26 bodů a porážce nakonec zabránit nedokázali. Bodovou ztrátu nedokázal odvrátit ani LeBron James.

  Naopak, hvězdný basketbalista musel zkousnout zničení svého rekordu, který před lety v Miami udělal. Během své kariéry v týmu Heat dal celkem devětkrát tzv. triple double, v noci ale jeho počin svým desátým kouskem překonal Jimmy Butler.

  Právě tenhle borec řídil triumf Miami 20 body, 10 doskoky a 12 asistencemi. Jeho Miami nakonec zvítězilo 113:104 a vystřídalo v čele Východní konference hráče Brooklynu. Ti nestačili ve venkovním souboji na Minnesotu, na Heat ale mají stále jeden zápas k dobru.

  Chicago vyhořelo s Orlandem

  Dalším týmem, který musel v noci z neděle na pondělí zkousnout hořkou porážku, bylo Chicago. Třetí tým východu jel na palubovku posledního Orlanda potvrdit roli favorita, to se mu ale vůbec nevydařilo. Bulls prohráli výsledkem 95:114 a postarali se o velké překvapení.

  Orlando doma vydřelo teprve třetí vítězství v sezoně, navíc první od začátku prosince. „Dnes jsme opravdu dřeli, ale musíme takhle hrát častěji, a ne jen jednou za čas,“ řekl po zápase nejlepší střelec Magic Moritz Wagner.

  Šlágr západu v režii Golden State

  Nudné bitvy ale nebyly na programu ani v Západní konferenci. Vzájemné měření sil čekalo třeba Golden State Warriors a Utah Jazz. Druhý a třetí nejlepší tým tabulky se postarali o zajímavý zápas, ve kterém nakonec zvítězil lehčí favorit.

  Warriors chyběl Thompson, Green, navíc se nedařilo Currymu. I tak ale dokázali zvítězit těsným způsobem 94:92. „Samozřejmě mě to frustruje, ale snažil jsem se pomoci týmu i jinak než jen střelbou a zas to tolik neřešit. Ale samozřejmě se budu snažit přijít na to, proč mi to teď nepadá,“ pronesl Curry.

  Výsledky nočních zápasů NBA:

  • Charlotte – Atlanta 91:113
  • Dallas – Memphis 104:91
  • Denver – Detroit 117:111
  • Miami – Los Angeles Lakers 113:107
  • Minnesota – Brooklyn 136:125
  • New York – Los Angeles Clippers 110:102
  • Orlando – Chicago 114:95
  • San Antonio – Philadelphia 109:115
  • Toronto – Portland 105:114
  • Golden State – Utah 94:92
  • Washington – Boston 87:116.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.