7.7 C
Czech
Úterý 3. března 2026
HokejVoráček ohlásil konec sezony, Pastňák si naopak užívá a řeší se jeho...

Voráček ohlásil konec sezony, Pastňák si naopak užívá a řeší se jeho smlouva

Reklama

Největší pozornost z českých hráčů NHL poutala v posledních dnech a hodinách dvojice David Pastrňák a Jakub Voráček. Ten první vlétl do sezony jako uragán a média stále řeší jeho novou lukrativní smlouvu. Druhého naopak sužují zdravotní komplikace a v zámoří se spekuluje o konci kariéry. Voráček to ale odmítl.

Jakub Voráček se už přes měsíc potýká s problémy po otřesu mozku. Ten utrpěl při výjezdu NHL do Evropy na začátku listopadu, od té doby chodí místo na tréninky na konzultace k lékařům. Stále se necítí fit, a tak svolal do Nationwide Areny V Columbusu tiskovou konferenci. Otázkám kolem konci kariéry se vyhnul, dobré zprávy ale nepřinesl.

„Šance, že v této sezoně ještě nastoupím, je velmi nízká,“ řekl 33letý rodák z Kladna, který letos stihl v NHL jen 11 zápasů. Lékaři jsou zatím v prognózách opatrní, rozhodně Voráčkovi návrat na led zatím nedoporučují. „Samozřejmě se pokusím udělat maximum, ale je to dlouhý proces. Teď nevidím šanci, že bych se v blízké budoucnosti zapojil do hry. Udělám ale vše, co je v mých silách, abych naskočil na led,“ vysvětlil Voráček zámořským novinářům.

Každopádně Voráček je třetím nejproduktivnějším Čechem v historii NHL, má na kontě přes 1000 zápasů a nasbíral 806 bodů. Výš je v kanadském bodování jen Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Jestli mistr světa z roku 2010 něco přidá, ukáže až čas.

Naopak sezonu rozjel jako uragán jiný Čech – David Pastrňák. Boston láme rekordy a výrazně k tomu přispívá i český útočník. Letos nastřádal už 34 bodů za 16 gólů a 18 asistencí. Pasta je na nejlepší cestě poprvé v kariéře překonat hranici 50 gólů a média i fanoušci se čím dál usilovněji ptají, kde bostonský klenot zakotví po konci sezony.

Pastrňákovi v létě vyprší smlouva a může být jedním z nejžádanějších nechráněných volných hráčů. V otázce prodloužení smlouvy v Bostonu se prý ale moc nepokročilo. Pastrňákův agent J.P. Barry na konci minulého týdne poskytl pro Boston Hockey Now aktuální informace, že je s generálním manažerem klubu Donem Sweeneym neustále v kontaktu.

„S Donem nadále pravidelně hovořím. Nemohu zacházet do podrobností, protože to v této fázi procesu by to příliš nepomohlo,“ řekl Barry. Podle Sweenyho se jednání ještě nedostala do bodu, kdy se bude moci něco oznámit. Pastrňák je horké zboží a podle některých expertů by mohl vydělávat až 12, 5 milionu dolarů ročně. Zároveň ale dodávají, že se obě strany zřejmě definitivně dohodnou až v létě, aby se Pasta mohl v rozjeté sezoně soustředit výhradně na hokej.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Fotbalistky začnou kvalifikaci MS doma proti Walesu

České fotbalistky dnes od 18:30 rozehrají kvalifikaci mistrovství světa, které příští rok hostí Brazílie. V Uherském Hradišti je čeká Wales, soupeř s evropskou zkušeností a řadou hráček z anglické ligy. Tým trenérky Jitky Klimkové chce vstoupit do skupiny vítězně a dál živit sen o premiérové účasti na velkém turnaji.

Tříbodový Nečas zlomil Kings, Vladař dotáhl Flyers k výhře po nájezdech

Martin Nečas po návratu na scénu NHL dál sbírá body, tentokrát pomohl Coloradu k výhře 4:2 nad Los Angeles gólem a dvěma asistencemi. Český útočník bodoval výrazně i ve čtvrtém utkání po restartu soutěže a vrátil se do elitní desítky produktivity. V ten samý hrací den uspěl také brankář Daniel Vladař, který 29 zákroky dovedl Philadelphii k vítězství 3:2 nad Torontem po samostatných nájezdech a připsal si devatenáctou výhru v sezoně.

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.

Ledecká v Soldeu ztratila tempo a skončila šestá, vyhrála Goggia

Ester Ledecká po sobotním čtvrtém místě v Soldeu navázala dalším solidním výsledkem, tentokrát ale na ještě větší úspěch nedosáhla. V nedělním super G rozjela jízdu skvěle, ve druhé polovině však nabrala ztrátu a dojela šestá. Z vítězství se radovala Sofia Goggia, druhá skončila Emma Aicher a třetí Kaisa Vickhoff Lie.

Salač po těžké kolizi v Thajsku dojel devatenáctý

Filip Salač vstoupil do sezony Moto2 v Buriramu smolně. Vážná havárie v úvodu závodu ho poslala k restartu do boxové uličky a po dalším přerušení se jelo už jen krátkých sedm kol. Český jezdec nakonec projel cílem na 19. místě, vítězství bral Manuel González. V MotoGP vyhrál Marco Bezzecchi, Marc Márquez kvůli defektu nedojel.

Hertl dosáhl na 600 bodů v NHL, Vejmelka s Dostálem slavili výhry

Páteční noc v NHL přinesla výraznou českou stopu. Tomáš Hertl vstřelil gól a jako 18. Čech v historii se dostal na metu 600 bodů, i když Vegas ve Washingtonu padlo 2:3. Brankáři Karel Vejmelka a Lukáš Dostál naopak dotáhli své týmy k vítězstvím, Vejmelka navíc bral ocenění třetí hvězdy zápasu.

Maděrová znovu mezi elitou, v paralelním obřím slalomu bere druhé místo

Zuzana Maděrová se při prvním startu po olympijském triumfu vrátila na pódium Světového poháru. V paralelním obřím slalomu v polské Krynici dojela druhá, když ve finále nestačila na Japonku Cubaki Miki. Právě ona byla jediná, kdo českou snowboardistku porazil i v kvalifikaci.

Ledecká byla v Soldeu čtvrtá a od medaile ji dělilo šestnáct setin

Ester Ledecká dojela v super G v andorském Soldeu čtvrtá a na pódium jí chybělo jen 0,16 sekundy. Na vítěznou Emmu Aicher ztratila 1,14 sekundy, přesto zapsala druhý nejlepší výsledek sezony. Závod poznamenaly pády a nedokončené jízdy, nejhůř dopadla Ricarda Haaser.

Salač odstartuje v Thajsku z třetí řady, sprint vyhrál Acosta

Filip Salač začne novou sezonu Moto2 osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Thajska, což znamená start z třetí řady. V MotoGP si pole position vyjel Marco Bezzecchi, jenže sobotu mu pokaždé zkazil pád. Sprint nakonec přinesl první vítězství v kariéře Pedru Acostovi po trestu pro Marca Márqueze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama