Více
    14.7 C
    Czech
    Neděle 3. března 2024

    Vladař uhranul NHL! Zamkl branku, pak předvedl „nadpozemský“ zákrok. S pukem budu spát, vtipkoval po debutu

    Na tenhle okamžik čekal několik let. Kdyby se mělo po jednom zápase dostávat vysvědčení, český brankář Daniel Vladař by si vysloužil jasnou jedničku. V brance Bostonu dostal šanci proti Crosbymu a spol. Své spoluhráče dovedl k výhře, předvedl parádní zákrok a vysloužil si cenu pro největší hvězdu zápasu.

    Kladenský odchovanec Daniel Vladař se s prostředím nejlepší hokejové ligy světa teprve seznamuje. Na farmě Bostonu hájil branku několik sezon a na svůj debut čekal do svých 23 let. Dočkal se. Před sebou měl ale křest ohněm – Tučňáky z Pittsburghu.

    Finská jednička Rask si poranila záda a do branky se nehrnul ani Slovák Halák. Volba tak před zápasem padla na nezkušeného českého gólmana. Nečekaný krok se ale kouči vyplatil. Boston vyhrál 2:1, Vladař zářil a jeho zákrok obletěl celou NHL.

    Český brankář ochutnal NHL už vloni, tehdy ale jen střídal kolegu v bráně. Hokejové statistiky evidují debut jen v případě, že nastoupí hráč od začátku. A to se povedlo až teď. „Jsem nejšťastnější člověk na světě. Vždy bylo mým snem chytat v NHL. Dostal jsem příležitost a mám výhru. V hokeji jsem nezažil lepší den,“ hýřil radostí po zápase Vladař.

    Crosby, Malkin ani Guentzel. Nikdo z nich si na Čecha v bráně nepřišel. Vladař vládl svatyni Bostonu a kapituloval jen jedinkrát. Pak navíc zamezil puku v cestě do sítě šíleným zákrokem, který se jistě nebude chybět mezi těmi nejlepšími v celém ročníku NHL.

    S pukem asi budu spát, vtipkoval Vladař

    Po vysněném debutu telefonoval bývalý gólman Pardubic rodině i přítelkyni. „Asi budou v práci trochu unavení, ale pro celou naši rodinu to byla velká událost,“ prohlásil po zápase Vladař. A co měl v plánu on sám?

    Puk si pečlivě schoval. „Asi s ním dneska budu spát. Koupil jsem si trezor, tak ho do něj zamknu, aby mi ho nikdo neukradl,“ smál se po utkání do novinářských kamer. Vladař má v Bostonu smlouvu na 3 roky a je dost možné, že po heroickém výkonu bude dostávat příležitostí stále víc a víc.

    „Všechna ta tvrdá práce, kterou jsem dělal, se vyplatila,“ dodal spokojený brankář.

    Sledujte nás na sítích