Bojové sportyVítězný debut Budaye ve znamení obav. Druhý Slovák v UFC se vyhnul...

Vítězný debut Budaye ve znamení obav. Druhý Slovák v UFC se vyhnul diskvalifikaci

Po Ľudovítu Kleinovi nakoukl do nejprestižnější organizace bojových umění planety druhý Slovák. Martin Buday nejprve uspěl v bitvě o smlouvu, teď také v prvním zápase v rámci galavečera UFC. O výsledek se ale strachoval, po loktu do zátylku mu hrozila diskvalifikace, té se ale nakonec pořízek z Trnavy vyhnul a slaví.

Českých borců, kteří už mají za sebou bitvy v UFC, je hned několik, když ale padne řeč na Slováky, až do včerejška to byl jeden jediný. K „Lajoši“ Kleinovi se až včera přidal krajan Martin Buday, který v souboji těžkooděnců vyzval Američana Barnetta. Mnozí čekali vyrovnaný zápas, ten se ale nekonal.

Trnavský obr, který je se svými 195 centimetry o dvacet čísel vyšší než jeho sok, měl celý zápas plně pod kontrolou. Barnetta zasypával údery, ani zdaleka ho nešetřil. Byl aktivní, vyhrál úvodní dvě kola, byl na jasné cestě za premiérovou výhrou. Jenomže ve třetím kole se pak začaly dít věci.

Souboj pokračoval v podobném tempu i duchu, Buday dominoval, Barnett strádal. Na konci třetího kola ale všem zatrnulo, Američan se sesunul k zemi po nedovoleném loktu do zátylku a Slovák se začínal bát diskvalifikace. K té ale naštěstí pro něj rozhodčí nesáhli, Barnett skončil a musel skousnout porážku.

“S tím koncem samozřejmě nejsem moc spokojený, ale byl to opravdu nechtěný loket. Jinak šlo všechno tak, jak jsme si řekli a naplánovali. S týmem jsme to zvládli, takže jsem šťastný, že je tam výhra. Ten loket byl poměrně tvrdý, ale samozřejmě jsem se bál diskvalifikace,“ řekl po zápase Buday.

Nejbližším cílem je TOP 15

Nechtěný loket to možná byl, v tomto případě ale často chtěnost či nechtěnost nehraje roli. Buday porušil pravidla a může být rád, že se nad ním rozhodčí slitovali. Přeci jen zápasu vládl, Barnettovi toho moc nedovolil, i proto zřejmě došlo k rozhodnutí poslat Slováka k triumfu na body.

„Jak jsem však řekl, bylo to nechtěně, takhle do zátylku jsem ho rozhodně trefit nechtěl. Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle,” pokračoval Buday. Loňský šampion české organizace Oktagon, který neprohrál už pět let, by se teď rád přiblížil svému cíli, místence v nejlepší patnáctce těžké váhy UFC.

„Zatím si nejsem jistý, kam mě výhra posune, ale za pár výher bych mohl být v TOP 15. Budu samozřejmě makat a půjdu si za svým,“ doplnil Buday. Teď by chtěl minimálně navázat na výkony krajana Kleina, který zatím ve čtyřech zápasech zapsal dvě výhry.

Nejčtenější tento týden

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama