CyklistikaVirtuální La Vuelty se zúčastnilo na 7 tisícovek jezdců, zvítězil lékárník z...

Virtuální La Vuelty se zúčastnilo na 7 tisícovek jezdců, zvítězil lékárník z Belgie

Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.

Do finále k osobní účasti bylo vybráno 10 jezdců z celého světa a soutěžili  po boku hvězd jako jsou bývalý olympionik a mistr světa v MTB José Hermida nebo cyklista a video blogger Cameron Jeffers. Závodníci pocházeli z 6 zemí. Všichni měli stejné podmínky – trenažéry Zycle Smart ZBike a aplikaci ROUVY s kratší verzí poslední Stage 21 La Vuelta 2022. Mezi účastníky nechyběl za Česko Karel Soušek z cyklistického klubu Vinohradské šlapky nebo slovenský triatlonista Matúš Kočka.

Vítěz LVV Ward Simons (Belgie) stál poprvé na stupních vítězů hned vedle Daniela Pinka (UK) a Andrewa Emmericha (Švédsko). Simonse však čekalo ještě jedno překvapení. Když Remco Evenepoel potvrdil svůj první titul na Grand Tour La Vuelty a postavil se na hlavní pódium, Ward Simons byl pozván, aby se postavil vedle něj a vítězství oslavili společně. Situaci Simons okomentoval: „Dnes byl den, kdy jsem byl nejblíže tomu, abych se stal skutečným cyklistou.

„Máme obrovskou radost z hojné účasti závodníků z celého světa a radosti a zážitků, které tato akce přináší. Jako obvykle, i tentokrát pro nás měl tento cyklistický svátek charitativní podtext. Rozhodli jsme se podpořit místní komunitu se zdravotním postižením a darovat lokální charitě Fundación También za každého finalistu LVV Grand Final 10 EUR. Nakonec finální jízdu zvládlo 187 jezdců, darovanou částku jsme ale navýšili na rovných 5 000 EUR,” uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital.

A prezidentka Fundación También Teresa Silva Fernandez doplnila: „Bylo nám potěšením zúčastnit se virtuální akce La Vuelta pořádané Rouvy. Bylo to pro nás privilegium a velmi vzrušující událost vidět naživo nejlepší amatérské jezdce na světě. Pevně doufáme, že by přizpůsobená cyklistika mohla být součástí této iniciativy v příštím roce. Cílem je spolupracovat na zvyšování povědomí o inkluzivní cyklistice pro lidi s postižením na celém světě.“

Závod v číslech:

  • 15 závodních dnů, 60 závodů a 3 skupinové jízdy s profesionály
  • 10 finalistů ze 6 zemí
  • téměř 7 000 registrovaných jezdců LVV ze 73 zemí
  • závodníci najeli 1 milion kilometrů
  • do finálového závodu bylo registrováno 396 jezdců
  • ve 21. etapě bylo registrováno 862 jezdců

Nejčtenější tento týden

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.

Martin Fuksa získal na ME druhé zlato a zopakoval úspěch z roku 2013

Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy v portugalském Montemoru o Velho také závod na 500 metrů. Po triumfu na kilometrové trati přidal druhé individuální zlato a získal už patnáctý evropský titul. Český kanoista navíc zopakoval mimořádný výkon z roku 2013, kdy na evropském šampionátu rovněž vyhrál obě individuální disciplíny.

Infantino rýpl do Itálie kvůli rozšíření mistrovství světa

Itálie znovu sleduje mistrovství světa jen z dálky a Gianni Infantino si neodpustil poznámku, která na Apeninském poloostrově nejspíš příliš nepobaví. Prezident FIFA v rozhovoru pro brazilskou CazéTV mluvil o možnosti rozšířit světový šampionát až na 64 týmů a u toho si rýpl do čtyřnásobných mistrů světa.

Lehečka ve Stuttgartu nevyužil dva mečboly a finále mu uniklo

Jiří Lehečka byl ve Stuttgartu dva míče od finále, nakonec ale z trávnatého turnaje odchází po jedné z nejtvrdších porážek sezony. V semifinále podlehl nejvýše nasazenému Benu Sheltonovi 7:6, 6:7 a 6:7, přestože ve druhém setu měl dva mečboly. Téměř tříhodinový souboj nerozhodl jediný brejk, ale tři zkrácené hry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama