11.6 C
Czech
Pátek 13. března 2026
MotorsportVerstappen získal pole position ve sprintu Velké ceny Rakouska

Verstappen získal pole position ve sprintu Velké ceny Rakouska

Max Verstappen, jezdec Red Bullu, si zajistil pole position pro sprintový závod Velké ceny Rakouska, který se pojede v sobotu 29. června 2024.

Verstappen na Red Bull Ringu předčil své konkurenty a na druhém místě nechal George Russella z Mercedesu, na třetím Lando Norrise a čtvrtém Oscara Piastriho z McLarenu. Lewis Hamilton z Mercedesu skončil šestý.

Ve sprintové kvalifikaci byl Verstappen nejrychlejší v prvních dvou trénincích. Jeho výkon v rozhodujícím kole Q3 jeho pozici ještě více upevnil. Russell zpočátku udával tempo. Předjel ho však Norris a nakonec Verstappen, který dojel s časem 1 min 04,686 s, tedy téměř o desetinu před Russellem. Pro Verstappena to znamená osmou sprinterskou pole position.

Mezitím se Charles Leclerc z Ferrari potýkal s problémy s motorem a skončil na 10. místě. Jeho týmový kolega Carlos Sainz dojel pátý. Sergio Pérez z Red Bullu a Esteban Ocon a Pierre Gasly z Alpine skončili na sedmém, osmém a devátém místě.

Napětí mezi Hornerem a Verstappenem starším

Verstappen v současné době vede světový šampionát o 69 bodů před Norrisem, přičemž po Rakousku zbývá 13 setkání. Stokilometrový sprint na 24 kol je po Číně a Miami třetím sprintovým závodem sezony, další tři budou následovat později v průběhu roku.

Výkony týmu však zastínilo pokračující napětí mezi šéfem týmu Red Bull Christianem Hornerem a Verstappenovým otcem Josem. Verstappen starší obvinil Hornera, že se mu snažil zabránit v tom, aby tento víkend řídil vůz Red Bull F1 2012 při přehlídkách legend na Red Bull Ringu. Horner obvinění popřel, ale vyjádřil frustraci z opakující se záležitosti.

„Nikdy v minulosti jsem neměl problém s otci žádného z našich jezdců,“ prohlásil Horner. „Ať už jsou Josovy problémy jakékoli, opravdu nemám co komentovat.“

Jezdci a týmy se nyní připravují na kvalifikaci sprintu na Red Bull Ringu před Velkou cenou Rakouska formule 1 Qatar Airways v roce 2024.

Nejčtenější tento týden

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama