Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Verstappen drží vysoký standard, s přehledem si dojel pro prvenství ve Velké ceně Kanady

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nizozemský závodník Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Kanady a stále se drží na čele šampionátu. Jezdec stáje Red Bull vyhrál již sobotní kvalifikaci, v neděli na povedený start navázal. Na stupních vítězů se v Kanadě objevili i Carlos Sainz a Lewis Hamilton, zklamaný je po konci na sedmém místě Alonso.

  Popáté ze šesti závodů. Max Verstappen sbírá jeden titul za druhým, nicméně v Kanadě neměl cestu za pohárem vůbec jednoduchou. Na trati sváděl neúprosný souboj se Španělem Carlosem Sainzem, jezdec Ferrari dokonce v jednu chvíli vedl. Max však zkušeně využil Carlosovy zastávky v boxech a nakonec dojel na prvním místě.

  Potrestaný Leclerc, jenž startoval z 19. místa, dokázal na trati vykouzlit téměř nemožné, neboť dojel na pátém místě. Smutný byl Alonso. Španěl totiž v kvalifikaci vybojoval start z první řady, ale během nedělní jízdy se propadl až na místo sedmé… Druhý skončil Carlos Sainz, na záda mu dýchal nakonec třetí Brit Lewis Hamilton.

  Byl to kvalitní závod, říká Holanďan

  Ikonický jezdec a vedoucí muž šampionátu po triumfu mluvil o náročnosti celé Velké ceny: „Byl to těžký závod. Očekával jsem, že budu mít trochu vyšší tempo, ale zdálo se, že nám ve srovnání s Carlosem trochu chybělo… Bylo to trochu těžší, než jsem čekal,“ uznal Verstappen kvalitu kanadského závodu.

  Max hodnotil i nastavenou taktiku své stáje: „Myslím, že naše strategie byla správná. Při druhé zastávce jsem měl samozřejmě čerstvější pneumatiky a Carlosovi Sainzovi jsem se přibližoval, ale nebyl jsem si jistý, jestli tu mezeru do konce závodu doopravdy úplně doženu,“ váhal Holanďan.

  „Ale pak vyjel Safety Car a taky jsem s tím nebyl moc spokojený, protože jsem samozřejmě věděl, že má Carlos za čerstvé pneumatiky a už řekl bych, že měl trochu větší tempo než já,“ zmiňoval Verstappen.

  Nizozemský závodník byl však po výhře víceméně spokojen: „Ale byl to dobrý závod. Vždy je příjemnější, když se ve voze formule 1 můžete pořádně povozit, místo abyste jen šetřili pneumatiky.“

  „Bylo to správné závodění, pořádně na hraně. Měl jsem chvíle, kdy jsem měl trochu přetáčivost, pak jsem se podíval do zrcátka a viděl jsem, že Carlos má stejné problémy! Takže to bylo opravdu na hraně, ale je dobré to vidět. Jsem rád, že jsem zvítězil. Titul je sice daleko, ale krůček po krůčku,“ dodal k závodu Max.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS