12.4 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Velkolepý obrat Francie. Ve finále Ligy národů UEFA se utká se Španělskem

Fotbalisté Francie předvedli ve druhém semifinále Ligy národů úchvatný obrat v samém závěru zápasu a zajistili si tak postup do finále. V něm se střetnou se Španělskem, které poměrně překvapivě dokázalo vyřadit Itálii.

Už ve středu se rozehrálo úvodní semifinále, ve kterém se utkali úřadující mistři Evropy z Itálie proti výběru Španělska. Z vítězství a postupu se nakonec radovali fotbalisté z Pyrenejského ostrova, kteří tak soupeři dokázali oplatit porážku ze semifinále EURA 2020.

Konečný výsledek 2:1 pro Španěly se zrodil už v prvním poločase. Skóre utkání otevřel v sedmnácté minutě Torres, který dokázal zužitkovat centru od Oyarzabala. Jeden z klíčových momentů přišel na konci půli, kdy italský obránce Bonucci dostal druhou žlutou a výrazně oslabil svůj tým.

Početní výhody dokázal v nastavení využít Ferrán Torres, který přidal druhou branku v zápase. Italům se sice podařilo ve druhém poločase snížit, ale vyrovnat už nedokázali. Na domácí půdě „skvadra azzura“ prohrála poprvé od roku 1999, první porážka utrpěla po rekordních 37 zápasech v řadě.

Divoký závěr druhého semifinále

O poznání dramatičtější průběh nabídlo druhé semifinálové klání. V posledních deseti minutách prvního poločasu si Belgie dokázala vytvořit dvoubrankový náskok, když se po sobě trefili Carrasco a Lukaku.

Ve druhé půli Francie přidala a vytvořila si jasnou převahu. Jako první toho zužitkoval Benzema, když i mezi přesile protihráčů dokázal zakončit a snížit. O sedm minut později už bylo srovnáno, protože z penalty se prosadil Mbappé.

Posledních pět minut základní hrací doby nabídly strhující podívanou. Zpátky do vedení poslal Belgičany útočník Lukaku, jenže jeho gól kvůli ofsajdu odvolal VAR. Na druhé straně se mohl trefit z přímého kopu Paul Pogba, jenže balon poslal na spojnici tyče a břevna.

Rozuzlení přinesla 90. minuta. Centr z pravé strany se odrazil proti Theu Hernandézovi, který si ho zpracoval a napálil přesně na zadní tyč. Na jeho premiérovou branku v reprezentačním dresu už nedokázal nikdo z Belgičanů zareagovat, takže po závěrečném hvizdu slavili fotbalisté Francie.

Finále (20:45) i zápas o třetí místo (15:00) jsou na programu v neděli.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.

Andy Murray a Wimbledon: Jeho účast je po zranění kotníku ohrožena

Skotská tenisová ikona Andy Murray se v úterý vrátil do Londýna, aby podstoupil další lékařské vyšetření zraněného kotníku. Rekonvalescence může trvat týdny až měsíce. Jeho účast ve Wimbledonu je nyní nejistá.