GolfVečeře šampiónů na slavném Masters? Klobásky, mořský vlk a broskvový koláč

Večeře šampiónů na slavném Masters? Klobásky, mořský vlk a broskvový koláč

Na světě neexistuje slavnější golfová akce, než je Masters. Je to jediný major turnaj, který se od roku 1934 hraje na jednom hřišti, a to v americké Augustě. Je to posvátný podnik plný tradic, vítěz dostává tradiční zelené sako a další rok pak musí pozvat bývalé šampiony a členy správní rady Augusta National Golf Clubu na večeři.

Letos vybíral menu Dustin Johnson a světová jednička už zítra večer zjistí, zda bude hostům chutnat. Jako předkrm se budou podávat klobásky v listovém těstě a smažený humr v těstíčku. Pak přijdou na řadu saláty a jako hlavní bude DJ servírovat filet mignon, neboli steak ze svíčkové. A taky mořský vlk. K příloze jsou připraveny šťouchané brambory a jarní zelenina. DJ nezapomněl ani na sladkou tečku. Nachystány jsou broskvový a jablečný koláč s vanilkovou zmrzlinou.

Ve středu strávníkům slehne a samotný turnaj pak startuje ve čtvrtek. DJ bude mít s obhajobou plné ruce práce, navíc mu přibyl další konkurent, třetí hráč světového žebříčku John Rahm. Španělský šampion s přezdívkou Rahmbo letos ohlašoval, že místo Masters bude trávit čas v porodnici, nakonec ale porod s manželkou Kelley stihli ještě před turnajem.

Malý synek přišel na svět v noci z pátku na sobotu čtvrt hodiny po půlnoci a dostal jméno Kepa Cahill Rahm. Hrdý táta se pochlubil na sociálních sítích: „Mamka Kelley si vede skvěle a zotavuje se. Kepa je na tom také skvěle. Vážil 3,26 kilo a měřil 52 centimetrů. Je to velký kluk z Baskicka. Bez debat nejlepší den mého života.“

Prémie pro vítěze? 50 milionů korun

Jako každý rok bude i letošní Masters napínavé od začátku do konce, turnaj má zvláštní atmosféru a neskutečnou prestiž mezi hráči i fanoušky. A taky štědré odměny, vítěz si pořádně vylepší své bankovní konto, za čtyři dny práce vydělá v přepočtu skoro 50 milionů korun.

Letos bude turnaj výjimečný i kvůli pandemii nemoci covid-19. Do areálu budou moct diváci, ale musí počítat s přísnými kontrolami. Samozřejmostí už je rouška, udržování odstupů, dezinfekce rukou nebo veškeré platby kartou.

Vstupenky na všechny čtyři kola jsou vyprodány, cena se pohybovala v přepočtu kolem 65 tisíc korun. Pár lístků už je pouze na středeční tréninkové kolo a prodávají se za zhruba 30 tisíc korun. Nejúspěšnějším sběratelem trofejí na Masters je Jack Nicklaus, radoval se šestkrát. O jeden titul méně má další legenda Tiger Woods.

Mimochodem, ten se turnaje letos určitě nezúčastní, nedávno měl hrozivou autonehodu, po které musel Woods podstoupit komplikovanou operaci pravé nohy. Podle šerifa Los Angeles County už detektivové vědí, co se přesně stalo, ale podrobnosti zveřejní až během několika dnů. Údajně čekají na povolení samotného Woodse.

Nejčtenější tento týden

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama