9.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

VAR hrál ve Zlíně se Spartou. První body Olomouce či Baníku

I po druhém kole nejvyšší české fotbalové soutěže je úřadující mistr Sparta stoprocentní, protože vyhrála ve Zlíně. Poprvé se radovala Olomouc, úvodní bod bere Baník i Jablonec s Pardubicemi.

Trápení. Jinak asi výkon úřadujícího mistra na hřišti outsidera nazvat nelze. Kdo čekal smršť gólů v síti Zlína, byl asi výkonem Sparty zklamán.

Ano, Pražané měli jasně víc ze hry a Zlín za celý zápas nevystřelil na branku. Ale Letenští nebyli vůbec produktivní. Nebýt penalty čtvrt hodiny před koncem, gól by dost možná ze hry nedali.

Až deset minut před koncem padl dlouhý aut na ruku zlínského bránícího hráče Cedidly a Ladislav Krejčí z penalty jediným gólem rozhodl o triumfu Sparty 1:0.

Pokutový kop pro Pražany odhalil a intervenoval až VAR. Ten zároveň v první půli odvolal i trefu domácího Žáka, a tak mohli být Zlínští naštvaní, i když obě situace si rozhodčí obhájí.

Řekl bych, že nejdůležitější je výhra, o tom nejsou pochyby. Můžeme být vcelku spokojeni s naší defenzivní hrou. V prvních dvaceti minutách jsem byl spokojený i s ofenzivou, jelikož jsme měli hned několik šancí, kterými jsme mohli zápas rozhodnout. Pak jsme ale zvolnili tempo a je třeba také pochválit Zlín, jehož hráči bojovali jako lvi a dělali vše proto, aby nedostali branku,“ zhodnotil pro sparťanský web kouč Brian Priske.

Stoprocentní už není Slovácko. To sice mělo na Baníku lepší vstup do utkání, pak ale měli víc možností domácí. Hrozil hlavně křídelník Tanko, který zahodil několik šancí.

Oba celky se nakonec rozešly bez branek. Ovlivnilo to i vyloučení domácího Bitriho deset minut před koncem zápasu.

Olomoucký Jan Navrátil po gólu. Foto: SK Sigma Olomouc

Spojitosti měl i duel Pardubice – Jablonec. Také se hrálo bez branek, dokonce pro oba celky to byl první bod a také padla červené karta.

Tu obdržel domácí brankář Kinský výrazně dřív, už ve 24. minutě, když při výběhu zasáhl kopačkou soupeře. Dlouhou přesilovku ale Severočeši nevyužili. V největší možnosti trefil Chramosta tyč.

Nakonec nejjasnější a nejdelší byl zápas v Olomouci. I když to žádná jasná jízda také nebyla. Karviná tam vystrčila brzy růžky, trefila i břevno. Sigma ale dvěma góly do pauzy určila ráz zápasu a nakonec vyhrála 3:1. Ve druhé půli ji nerozhodila ani přestávka kvůli bouřce.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.