Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Van den Bergh v laufu. Rozjetý belgický šipkař opanoval druhý turnaj po sobě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Belgická síla. Dimitri van den Bergh o sobě dává po delší době znovu velmi důrazně vědět. Po triumfu na Nordic Darts Masters opanoval i turnaj Dutch Darts Masters, když ve finále porazil domácího Van Duijvenbodeho jednoznačně 8:2. „The Dream Maker“ je nyní se 442 tisíci librami na devátém místě světového žebříčku.

  Dimitri si nejprve ve čtvrtfinále smlsl na Wattimenovi poměrem 6:1. Úspěšný byl i James Wade, Danny Noppert a Belgičanův budoucí finálový soupeř, který porazil Martjina Kleermakera. A zatímco Dimitri prošel i semifinálovým kláním poměrně hladce, to když si pochutnal na domácím Noppertovi 7:2, Wade s van Duijvenbodem svedli nesmírně dramatickou bitvu, která dospěla až do decideru. A ten vyhrál druhý zmiňovaný.

  Finále pak patřilo dominantnímu „Dream Makerovi“. Favorizovaný Belgičan získal hned první čtyři legy, čímž Dirk přišel hned dvakrát o podání. Přestože Van den Bergh v legu následujícím ztrátu legu dovolil, další hru už opět strhl na svou stranu. Dimitri si dokráčel pro pohodlný triumf 8:2 a zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze Dutch Darts Masters.

  Neskutečné, nečekané, padalo z Belgičana

  Šipkař, jenž už v kariéře vyhrál například World Matchplay, po nizozemském podniku říkal: „Je to neuvěřitelné. Ztratil jsem jen sedm legů! To mi přijde zcela ojedinělé a mám ze sebe velikou radost,“ pochválil se Dimitri.

  „Mnozí říkali, že jsem tu lámal nějké rekordy, ale já si pouze přijel pro trofej. V šipkách se nesmíte ohlížet na rekordy. Dokud netrefíte klíčovou match dart, je vám jedno, jestli máte nejvíce stoosmdesátek či nejméně prohraných legů,“ podotkl Belgičan.

   „Ale jsem moc vděčný, že jsem na tyto turnaje zván. Moc to pro mě znamená,“ dodal skromně Van den Bergh.

  Daří se i Sedláčkovi

  Český šipkař Karel Sedláček v lednu sice na Q-School PDC tour kartu nevybojoval, to ale ještě neznamená, že se nemůže měřit s tou nejvyšší světovou špičkou. „Zlej Kája“ totiž pravidelně objíždí kvalifikace na zastávky European Tour a nesmírně se mu daří.

  Karel se v Ajetu zvládl po brilantních výkonech kvalifikovat na European Tour 10, 11, 12 a 13, takže bude hrát o peníze do žebříčku v Maďarsku, Německu, Belgii i na Gibraltaru. Navíc by mohl nakouknout i na major turnaj European Championships… Jde o nesmírně důležité mítinky, tak držme Kájovi palce, aby uhrál co nejlepší výsledky!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS