Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  V NHL se zrodila hvězda. Chytil dvěma góly trápil Maple Leafs, princ Nečas má rekord

  V noci se v NHL hrálo sice jen pět zápasů, stejně byl ale otisk v zámoří pořádně český. Filip Chytil patří mezi nenápadné borce, ale v této sezoně chytil skvělou formu. V noci dva góly vstřelil Torontu a ten první obletí sociální sítě po celém hokejovém světě – trefil se totiž přímo z buly. Na rekordních 42 bodech je i útočník Caroliny Martin nečas, který vstřelil vítězný gól po nádherném sólu.

  New York Rangers se loni trošku překvapivě dostali až do finále Východní konference, kde je poté zastavil démon posledních sezon z Tampy Bay. Letos to zatím taková sláva není, přesto se borci z Manhattanu drží celkem v pohodě v postupové osmičce. Věřte, že obrovský podíl na tom má zlínský rodák Filip Chytil. V lajně hraje s jedničkou draftu Lafreniérem a dvojkou draftu Kakkem. Přesto je v bodech před oběma patáky.

  V noci v Torontu českému centru připravili skvělým napadáním puk a Chytil trochu po pastrňákovsku uklidil z první puk do branky. Ale hlavním highlightem byl především první gól. Chytil vyhrál buly a puk namířil rovnou na branku. Rus Samsonov v brance Maple Leafs nereagoval a chytrý gól byl na světě. Nakonec tato kulišárna stačila pouze na bod, Toronto zvítězilo v prodloužení. Český útočník je tak přes vzrůstající úspěchy poměrně nedoceněný. Přitom má více branek, něž talentování parťáci z jedné lajny, ale i než hvězdný Rus Panarin. Chytil je na patnácti trefách a v Rangers jsou lepší pouze Kreider a Zibanejad.

  Zlomovou sezonu zažívá i parťák z mistrovství světa do 20 let z roku 20418 Martin Nečas. Princ českého hokeje dozrál definitivně mezi hvězdy ligy. V noci ukázal hlavní přednosti jako jsou rychlost a přesná střela. Jeho snahu odnesl vedoucí tým Západní konference z Dallasu. Hokej v prodloužení se hraje v současné době 3 na 3 a Nečas se rozhodl, že puk nikomu nepůjčí, udělal v útočném pásmu několik temp, a nakonec ho zavěsil do sítě za záda Oettingera. Bývalý forvard Komety Brno potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Hurricanes, kteří se drží v tabulce hned za suverénní českou partou z Bostonu. Nyní je na 42 bodech a na osobním maximu. Tímhle tempem zlomí sedmdesátku. Jen houšť, český fanoušek má hned příjemnější ráno, když zjistí, jak to místním velvyslancům v zámoří lepí.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.