Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  V devatenácti nejlepší na světě. Triumf vystřelil Carlose Alcaraze na post světové jedničky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Asi nikoho na začátku letošní tenisové sezony nenapadlo, kdo se stane po US Open světovou jedničkou. Teprve devatenáctiletý Carlos Alcaraz se v pondělním vydání žebříčku ATP objevil na první příčce a stal se vůbec nejmladším hráčem v historii, kterému se to kdy povedlo. Překonal i Lleytona Hewitta.   

  Nevídaný výkonnostní vzestup zaznamenal v letošní sezoně Carlos Alcaraz. Nebylo by to nic neobvyklého, kdyby se mladému Španělovi nepodařilo vyhrát hned pět titulů a postupně se vydrápat až na samotný vrchol žebříčku ATP.

  Poslední krok k tomu udělal v New Yorku. Na tvrdých dvorcích v americkém Flushing Meadows postupně přehrál všechny své soupeře, k čemuž potřeboval zvládnout dokonce tři pětisetové bitvy.

  Na úplný závěr spanilé jízdy turnajem zvládnul přímý souboj o premiérový grandslamový titul a také pozici světové jedničky. Vyzyvatel ve finále, kterým byl Casper Ruud, se stejně jako Alcaraz mohl stát světovým tenistou číslo jedna.

  Splněný sen z dětství

  Nepříliš atraktivní souboj, v němž však nebyla nouze o parádní výměny, uspěl mladší z dvojice. Pomohla mu především zvládnutá koncovka třetího setu, která se rozhodovala až ve zkrácené hře. Ještě před ní Španěl dokázal odvrátit dva setboly.  

  „Je to něco, o čem jsem odmala snil. Stát se světovou jedničkou, vyhrát grandslamový titul. Už v devatenácti letech se mi to splnilo, čehož si opravdu nesmírně vážím. Nedokázal bych to bez mého trenéra,“ ocenil kouče Juana Carlose Ferrera.

  V historických tabulkách v nejmladších tenistech na prvním místě žebříčku ATP se dostal před všechny bývalé legendy. Překonal i Australana Lleytona Hewitta, který se na čelo dostal ve dvaceti letech a devíti měsících.

  Rodákovi z El Palmaru se to podařilo v pouhých devatenácti letech a čtyřech měsících. Klobouk dolů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno