-6.2 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
AtletikaV Anglii bylo živo. Londýn přivítal tisíce běžců, někteří oblékli kostým piva,...

V Anglii bylo živo. Londýn přivítal tisíce běžců, někteří oblékli kostým piva, cigarety nebo mimoně

Po období smutku si Londýn trochu vyhodil z kopýtka. Tisíce lidí vyrazili do londýnských ulic, aby se zúčastnili Londýnského maratonu. Někteří běžci pojali tento den opravdu sportovně, jiní si na sebe vzali vtipné kostýmy, kterými bavili přihlížející. Na trati jsme tak například mohli narazit na telefonní budku, strom nebo pivo. Za vším však hledejte dobré srdce. Tyto kostýmy patří k pomoci charitě.

Rok se s rokem sešel a Londýn opět přivítal svůj tradiční maraton. Předpokládalo se, že na trasu dlouhou 42 kilometrů z Greenwich Parku na The Mall se vydalá něco málo přes 40 000 lidí. Ti, co se báli, a nebo se nemohli zúčastnit osobně, si mohli trať zkusit proběhnout virtuálně. Mnozí z účinkujících se vydali na trať pouze s jediným účelem. Sehnat co nejvíce peněz na charitu. Proto se snaží zaujmout co nejvtipnějšími nebo nejroztomilejšími kostýmy. Lidé převlečení za nosorožce, gorilu a mohutný strom se stali letošním hitem. Na sportovní trať, na které byly viděny tyto úkazy musela být opravdu legrace se podívat.

Po období smutku si Londýn trochu vyhodil z kopýtka. Tisíce lidí vyrazili do londýnských ulic, aby se zúčastnili Londýnského maratonu. Někteří běžci pojali tento den opravdu sportovně, jiní si na sebe vzali vtipné kostýmy, kterými bavili přihlížející. Na trati jsme tak například mohli narazit na telefonní budku, strom nebo pivo. Za vším však hledejte dobré srdce. Tyto kostýmy patří k pomoci charitě.

Ale i spousta dalších lidí vynesla zajímavé kostýmy. K vidění byli mimoni, nevěsty v pánském provedení, pivo nebo telefonní budka. Co se týká rekordů, ani o ně nebyla nouze. Teda aspoň co se pokusů o ně týká. Celkem proběhlo dvacet osm pokusů o Guinnessův rekord, například nejrychlejší maraton v pyžamu nebo nejrychlejší běh o berlích.

I tento rok se očekával příchod nestaršího běžce. Tedy 89letého Koichi Kitabatake z Japonska. Nakonec diváky opět překvapil a objevil se v davu běžců. Naštěstí všem vyšlo krásné počasí, proto se nepřihodil žádný uraz, ani nikomu nezmokla jeho propracovaná maska na běh. Než se však do centra dění dostali tito zábavní běžci, byli už v akci profesionálové, od kterých se letos očekávali velké výkony. Závod mužů vyhrál Amos Kipruto v čase 2 hodiny, 4 minuty a 39 sekund. V závodě žen skončila první Yalemzerf Yehualaw s časem dvou hodin a a sedmnácti minut. Závody vozíčkářů vyhráli Marcel Hug a Catherine Debrunnerová

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Mercedes W17 odhalen. Tým představil vůz pro novou éru Formule 1

Mercedes odhalil první podobu monopostu W17, se kterým vstoupí do sezony 2026, roku, jenž má podle mnohých znamenat návrat Stříbrných šípů zpět na absolutní špičku Formule 1. Nový vůz vzniká v době největší technické revoluce v historii sportu a tým doufá, že právě tato změna ukončí čtyřleté období bez boje o tituly.

McLaren čelí bezprecedentní výzvě. Práce na sezoně 2026 nemá v historii F1 obdoby

Šéf stáje McLaren Andrea Stella označil přípravy na sezonu 2026 za „bezprecedentní“. Úřadující mistři světa se podle něj potýkají s největším technickým přerodem v dějinách Formule 1, který zahrnuje současnou změnu podvozků, pohonných jednotek, paliv i pneumatik.

Krejčí sedmi body pomohl Atlantě k těsné výhře v Memphisu

Atlanta po čtyřech porážkách zabrala a v Memphisu vyhrála 124:122. Vít Krejčí stihl za necelých 11 minut sedm bodů a jeho tým při jeho pobytu na palubovce výrazně poskočil. Ve stejné noci dominovala Oklahoma City proti Milwaukee 122:102 díky 40 bodům Shaie Gilgeouse Alexandra a derby New Yorku s Brooklynem skončilo historickým rozdílem 54 bodů.

Dostál předvedl 40 zákroků a Anaheim vyhrál nad Coloradem po nájezdech

Lukáš Dostál v NHL předvedl jeden z nejlepších výkonů sezony a čtyřiceti zákroky dotlačil Anaheim k výhře 2:1 po nájezdech na ledě Colorada. V rozstřelu zastavil i Martina Nečase, který tentokrát nebodoval. V noci se prosadili také Filip Hronek a David Kämpf, jejich příspěvky pomohly Vancouveru utnout jedenáctizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia doma padla s Barcelonou 2:4 a přišla o naději na postup

Slavia v mrazivém Edenu prohrála s Barcelonou 2:4 a v předposledním sedmém kole ligové fáze Ligy mistrů definitivně ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů. Pražané šli brzy do vedení po gólu Vasila Kušeje a ještě před pauzou srovnali díky vlastní brance Roberta Lewandowskiho. Favorit ale po přestávce přidal a rozhodl trefami Daniho Olma a znovu i Lewandowskiho.

Emma Raducanu skončila na Australian Open ve druhém kole. Podlehla Potapově

Emma Raducanu na letošním Australian Open skončila ve druhém kole. Britská tenisová jednička podlehla Anastasii Potapově ve dvou setech 6:7 (3:7), 2:6 a přišla o možnost dalšího atraktivního souboje se světovou jedničkou Arynou Sabalenkou.

Luke Littler přehrál Van Gerwena a ovládl Saudi Arabia Darts Masters

Teprve osmnáctiletý mistr světa Luke Littler se stal historicky prvním vítězem turnaje Saudi Arabia Darts Masters. Ve finále si v Rijádu poradil s Michaelem van Gerwenem poměrem 8:5 a potvrdil svou rostoucí pozici mezi světovou elitou šipek.

Nathan Aspinall zpochybnil atmosféru na nové saúdské šipkové scéně 

Anglický šipkař Nathan Aspinall po premiérovém turnaji Saudi Arabia Darts Masters naznačil, že část publika v Rijádu nepůsobila dojmem, že by na šipky dorazila z vlastního nadšení. Podle něj je spolupráce mezi organizací PDC a Saúdskou Arábií teprve na začátku a k dlouhodobému partnerství vede ještě dlouhá cesta.

Velký návrat na domácím sněhu. Brignone nejrychlejší z Italek

Federica Brignone se vrátila do závodního kolotoče ve velkém stylu. V Kronplatzu zajela v prvním kole obřího slalomu sedmý čas. Na domácí trati byla zároveň nejrychlejší z Italek, což jí dodalo další bod do olympijské skládačky.

Plíšková zvládla comeback na Australian Open, uspěli i Menšík, Macháč, Siniaková a Valentová

Karolína Plíšková zvládla první zápas na Australian Open po dlouhé pauze a hned přehrála Sloane Stephens 7:6, 6:2. Dařilo se i dalším českým hráčům, Jakub Menšík otočil maraton po více než čtyřech hodinách, Tomáš Macháč prošel dál bez ztráty setu. Úspěšný debut na turnaji zapsala Tereza Valentová, postup přidaly také Kateřina Siniaková a Linda Fruhvirtová, naopak Sára Bejlek skončila hned v úvodu.

Hertl dal 20. gól v sezoně, Nečas vystoupal na 60 bodů

Český večer v NHL ozdobily výrazné milníky. Tomáš Hertl vstřelil už 20. branku sezony, ale Vegas doma podlehlo Philadelphii 1:2. Martin Nečas dvakrát přihrál u výhry Colorada 5:2 nad Washingtonem a posunul se na hranici 60 bodů. Bodovali také Filip Hronek a David Kämpf, brankář Lukáš Dostál přidal další vítězství.

Oleksandr Usyk má otevřenou cestu k Wilderovi. WBC schvaluje velký návrat amerického ranaře

Boxerský svět znovu zpozorněl. Ukrajinský šampion těžké váhy Oleksandr Usyk může ve své další obhajobě nastoupit proti jednomu z nejnebezpečnějších knockoutérů poslední dekády, a to Deontayi Wilderovi. Prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman potvrdil, že Wilder je plně způsobilý vyzvat držitele pásu a že Usykova žádost o dobrovolnou obhajobu byla oficiálně schválena.

Sen se rozplynul v slzách. Francesca Jones nedohrála při premiéře v Melbourne

Melbourne zažilo na druhý den Australian Open emotivní chvíle i nečekané konce zápasů. Britská tenistka Francesca Jones se rozplakala přímo na kurtu, když jí zranění zhatilo sen o prvním vítězství v hlavní soutěži grandslamu. Brzké skreče se staly nepříjemným leitmotivem dne. Dohráno předčasně měli i osmý nasazený Felix Auger-Aliassime či kanadská kvalifikantka Marina Stakusic, kterou museli z kurtu odvézt na vozíku.

Nosková a Muchová zvládly start Australian Open a jsou ve druhém kole

Linda Nosková i Karolína Muchová prošly v Melbourne přes první překážku a otevřely české účty na Australian Open. Nosková smetla Lotyšku Darju Semenistaja za 58 minut a nadělila jí i „kanára“. Muchová si poradila s Jaqueline Cristian po dvou setech, druhý rozhodl tie break.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama