Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Už nemám čas ani sílu, smutní Gretzky. 60letý Kanaďan končí ve vedení Oilers

  Nečekané prohlášení přinesla během včerejšího dne média v zámoří. Legendární hokejista Wayne Gretzky se vzdal funkce místopředsedy „Olejářů“ z Edmontonu. Podle svých slov nemá čas ani potřebné úsilí k tomu, aby v klubu i nadále působil.

  Gretzky a Edmonton, to je spojení, kterého se v minulosti bála celá NHL. Přezdívka „The Great One“ odkazuje na to, že dnes 60letý Kanaďan si hokej v Severní Americe naprosto podmanil. Má nejvíce gólů, nejvíc asistencí a 4krát ovládl Stanley cup.

  Během své kariéry vystřídal celkem 4 kluby, nejvíce se ale zapsal do povědomí veřejnosti u Oilers. Třeba v sezoně 1985/86 byl schopný za 80 zápasů základní části nasázet soupeřům 52 gólů a přidat k tomu ještě 163 asistencí.

  Neuvěřitelná čísla předváděl sezonu co sezonu, po konci profesionální dráhy se ale vrhl do vedení. Klub opustil už jako hráč, když trochu nečekaně přešel do výběru Los Angeles, teď opustí Edmonton znovu. Ve funkci místopředsedy klubu působil 4 roky.

  „Olejářům“ play-off nevyšlo

  Oznámení napsal Kanaďan na Twitteru jen den po tom, co jeho oblíbený klub, ve kterém navíc plnil i roli partnera, vypadl z letošní vyřazovací fáze NHL. Trapas proti Winnipegu sledoval z tribuny a právě ten ho zřejmě utvrdil v tom, že už s klubem nechce nic mít.

  Ani McDavid, nejproduktivnější hráč základní části, ani jeho hvězdný kolega Draisaitl, postup nezvládli. Edmontonu se tak vyhne Stanley cup i letos, a to pořádným obloukem. „Oilers, jejich fanoušci a město Edmonton jsou pro mě a moji rodinu středobodem po více než čtyři desetiletí – a to se nikdy nezmění,“ napsal Gretzky.

  „Vzhledem k pandemii a dalším změnám v mém životě si ale uvědomuji, že už nebudu schopen věnovat čas ani úsilí potřebné k podpoře tohoto klubu světové úrovně,“ pokračoval legendární hokejista, kvůli kterému mimo jiné NHL navždy vyřadila i číslo „99“.  

  „Chtěl bych poděkovat (majitelům Oilers) Darylu a Renee Katzovým, jejich rodině a celému týmu za veškerou podporu a přátelství v posledních několika letech a nepřeji jim nic jiného než úspěch,“ dodal Kanaďan.

  Sledujte nás na sítích