Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Úvodní večer šipkařské Premier League si podmanil mistr světa Wright, nezklamal ani domácí Clayton

  Nový formát, nová sestava, nové terče a fenomenální publikum. V Cardiffu odstartoval letošní ročník šipkařské Premier League, úvodní večer ovládl úřadující mistr světa Peter Wright. Ve finále turnaje porazil domácího hráče Jonnyho Claytona. Zaujal Wade, zklamaní byli po prvním zápase van Gerwen a Price.

  V pondělí 31. ledna odtajnila v dopoledních hodinách organizace PDC novou šipkařskou éru, kdy představila firmu Winmau jakožto hlavního dodavatele terčů. Zároveň přinesla složení letošní Premier League Darts. Vybráni byli Peter Wright, Michael van Gerwen, Gerwyn Price, Jonny Clayton, James Wade, Michael Smith, Gary Anderson a Joe Cullen.

  Změnil se i systém této oblíbené ligy, každý hrací den probíhá formou miniturnaje. Z klasického play-off pavouka vzejde každý čtvrtek jeden vítěz, který si připíše do tabulky pět bodů. Finalista získá body tři a semifinalista dva.

  Premiérový večer patřil Claytonovi s Wadem a Wrightem

  Vůbec první kolo Premier League odstartoval v Cardiffu nováček Joe Cullen s domácí hvězdou Jonnym Claytonem. Velšan hned v úvodu vzal „Rockstarovi“ podání a duel si pohlídal. I přes několik 180 v podání Cullena zvládl souboj vyhrát a postoupil do semifinále.

  Úspěšný byl v prvním kole i James Wade, jenž si vyšlápl na světovou jedničku Gerwyna Price. Porazil jej 6:3, stejným poměrem pak Peter Wright přetlačil svého nedávného soupeře z finále mistrovství světa Michaela Smithe. V závěrečné čtvrtfinálové bitvě přešel Anderson přes van Gerwena po výhře 6:4.

  Nervydrásající semifinále a jednoznačné finále

  Čtyři úspěšní z prvního kola spolu svedli souboje v rámci semifinále. První zápas odehrál Clayton s Wadem. Přestože Angličan perfektně začal a vzal „The Ferretovi“ podání, Clayton se nedal a zvládl celý zápas otočit. I díky skvělému zavírání předvedl comeback z 2:4 na 6:4.

  Diváky pak čekalo skotské derby. Peteru Wrightovi čelil Gary Anderson a jejich utkání přineslo možná nejnapínavější bitvu celého dne. Úřadující světový šampion sice vedl 4:1 a pak i 5:2, Gary ale zvládl vyrovnat a šlo se do decideru. Ten už si Wright vzít nenechal a probojoval se do finále. Anderson se musel spokojit se dvěma body.

  Bohužel pro velšské fanoušky nabídlo finále naprosto impozantní show ve skotských barvách. Peter Wright zahrál nadpozemský průměr 113,02 bodů na tři šipky, ve čtvrtém legu předvedl náběh na devítku a Claytona nakonec přehrál poměrem 6:1.

  Wright se tak stal prvním vítězem nového formátu Premier League a do tabulky zapsal pět bodů. Příští kolo se odehraje ve čtvrtek 10. února v Liverpoolu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.