-0 C
Czech
Pátek 27. února 2026
Ostatní sportyÚvod mistrovství světa českým házenkářkám nevyšel. Němky jim uštědřily lekci

Úvod mistrovství světa českým házenkářkám nevyšel. Němky jim uštědřily lekci

Reklama

Na úvod mistrovství světa ve Španělsku se českým házenkářkám vůbec nedařilo a s favoritkami z Německa prohrály vysoko 21:31. Bodovou ztrátu nabraly už v první polovině zápasu a s nepříznivým vývojem už nedokázaly nic udělat.

Nový formát světového šampionátu v házené žen hostí Španělsko. Celkem startuje hned 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Ze základních skupin postoupí do další fáze tři týmy, takže Češky mají velkou šanci probojovat se do vyřazovacích bojů.  

Na úvod si ovšem nepočínaly vůbec dobře. Proti favorizovaným Němkám tahaly za kratší konec a po většinu zápasu byly horším týmem. Nedařilo se jim především v ofenzivě, nedokázaly proměnit hned několik střeleckých pokusů.   

Úvodní poločas vyzněl mnohem lépe pro Němky, které si vytvořily náskok sedmi bodů. „Byl vidět rozdíl v kvalitě hry a samozřejmě ve fyzické vybavenosti obou týmů. Ale měli jsme i pozitivní věci. Máme se od čeho odrazit, připravíme se na další utkání,“ říkal po duelu hlavní trenér Jan Bašný.

Další pokus proti Maďarkám

Ve druhé polovině zápasu české hráčky nesložily zbraně a bojovaly o lepší výsledek. Dobrý výkon podávala brankářka Kudláčková, která se snažila vykřesat naději pro svůj tým. V jednu chvíli se Češkám dokonce podařilo snížit stav na rozdíl šesti branek, ovšem samotný závěr už znovu patřil soupeřkám.

„Nebyli jsme schopní hrát to, co jsme měli. Nechávali jsme se často přerušovat. Obrana soupeře, která se po naší první druhé přihrávce začala vysouvat, nám vadila při další hře. Pak jsme museli měnit kombinace. Při našem postupném útoku jsme ztráceli míče a byli často přerušovaní,“ dodal Bašný.

Další zápas v základní skupině čeká české reprezentantky už v sobotu. Od 20:30 se utkají s výběrem Maďarskem, který v úvodním zápase na mistrovství dokázal porazit Slovensko 35:29. Češky tak mohou v případě vítězství výrazně zamíchat pořadím ve skupině, ale moc dobře ví, že je čeká další extrémně těžký protivník.

„Maďarky mají také pár vysokých hráček, nebudou každopádně tak silově a rychlostně vyspělé jako Němky,“ komentovala Jana Knedlíková pro web handbal.cz.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí přispěl 14 body k výhře Portlandu nad Chicagem

Vít Krejčí odehrál v NBA druhý střelecky nejlepší zápas v dresu Portlandu a pomohl k výhře 121:112 na palubovce Chicaga. Český rozehrávač zapsal 14 bodů, k tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Trail Blazers navázali na povedené venkovní období, zatímco Bulls dál čekají na výhru.

Josh Rock rozjásal Belfast. V domácí aréně trefil svůj první nine-darter v Premier League

Šipkař Josh Rock ze Severního Irska zažil ve čtvrtek večer okamžik, na který nikdy nezapomene. V rámci večera Premier League v belfastské SSE Arena Belfast trefil svůj první nine-darter v této prestižní soutěži a přiznal, že šlo o „speciální pocit“. Dokonalý leg rozburácel celou arénu. 

Nečas dal dva góly, Pastrňák zapsal padesátou asistenci sezony

Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě i po návratu soutěže. Ve čtvrtečním programu NHL vstřelil oba góly Colorada, jenže domácí celek přesto padl s Minnesotou 2:5. David Pastrňák naopak pomohl asistencí k výhře Bostonu 4:2 nad Columbusem a do statistik si připsal už padesátou přihrávku v sezoně.

Crosby se ozval po zranění, Gudase neobviňuje

Sidney Crosby dohrál olympijské čtvrtfinále s Českem jen pár minut a zbytek turnaje už vynechal. Teď ví, že nepomůže ani Pittsburghu, mimo hru má být nejméně čtyři týdny. Přesto Radko Gudase neobviňuje a odmítá, že by český obránce překročil hranici. Mluví klidně a bere to jako součást hokeje.

Jonny Clayton znovu vyzve Littlera. Premier League míří do Belfastu

Jonny Clayton vyzve v Belfastu světovou jedničku Lukea Littlera v očekávané repríze nedávného souboje z Glasgow. Další večer šipkařské Premier League slibuje napínavé bitvy o klíčové body i návrat Michaela van Gerwena po zdravotní pauze. Průběžné pořadí je mimořádně vyrovnané a každý zápas může zásadně zamíchat kartami.

První ženský dokonalý leg na PDC ProTour. Historický moment nejen pro Beau Greaves

Anglická šipkařka Beau Greaves se zapsala do historie profesionálních šipek, když na turnaji Players Championship 6 v Leicesteru předvedla perfektní leg a stala se první ženou, která zaznamenala nine-darter na okruhu PDC ProTour. Výjimečný okamžik přišel v dramatickém duelu proti zkušenému Mensuru Suljovicovi. Nakonec jej porazila těsně 6:5.

Nečas po olympijské pauze nastartoval Colorado výhrou nad Utahem

Martin Nečas naskočil do prvního zápasu NHL po olympijské pauze ve velkém stylu. Gólem a asistencí řídil výhru Colorada 4:2 na ledě Utahu, v brance domácích stál Karel Vejmelka. Bodovali i další Češi, Radko Gudas pomohl Anaheimu při výhře 6:5 nad Edmontonem a Tomáš Hertl přihrál na pojistku Vegas v duelu s Los Angeles. V akci byl také brankář Daniel Vladař, který i přes porážku Philadelphie ve Washingtonu zaujal 26 zákroky.

Conor Benn změnil promotéra. Jeho novým šéfem bude Dana White

Britský boxer Conor Benn udělal jedno z nejvýraznějších rozhodnutí své kariéry. Devětadvacetiletý bojovník po deseti letech ukončil spolupráci s promotérskou stájí Matchroom Boxing a podepsal smlouvu s novým projektem Zuffa Boxing, za kterým stojí šéf UFC Dana White. Benn uvedl, že jeho cílem jsou „zápasy pro odkaz“ a vystoupení na těch největších světových scénách.

Inter doma padl a v Lize mistrů končí, Bodö/Glimt slaví historický postup

Loňský finalista Ligy mistrů Inter Milán zažil tvrdý náraz. V play off nestačil ani v odvetě na Bodö/Glimt a do osmifinále nejde. Norský klub z města za polárním kruhem naopak píše mimořádný příběh. V úterý postup potvrdilo také Atlético Madrid, Bayer Leverkusen s Patrikem Schickem a Newcastle.

Násilí kartelů v Mexiku. Prezidentka ujišťuje, že fanoušci mistrovství světa 2026 jsou v bezpečí

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaum odmítla obavy o bezpečnost fanoušků na fotbalovém mistrovství světa 2026. Učinila tak poté, co smrt šéfa drogového kartelu vyvolala vlnu násilí v několika státech. Podle vlády se situace rychle vrací k normálu.

Ross Smith si připsal cenné vítězství na Players Championship 5 v Leicesteru

Anglický šipkař Ross Smith potvrdil skvělou formu z úvodu sezony a suverénním výkonem ovládl pátý turnaj série Players Championship 2026 v Leicesteru. Ve finále nedal větší šanci krajanovi Chrisu Dobeymu, kterého porazil jednoznačně 8:2, a připsal si už sedmý titul na prestižním okruhu Players Championship. Turnaj přinesl nejen dominantní jízdu vítěze, ale také několik překvapivých výsledků.

Češi v Dubaji začali vítězně, Menšík i Lehečka jdou dál

Čeští tenisté Jakub Menšík a Jiří Lehečka vstoupili do turnaje v Dubaji vítězně a postoupili do druhého kola. Menšík přehrál Huberta Hurkacze 6:4 a 7:6, v tie breaku proměnil až pátý mečbol. Lehečka se naopak protrápil proti Lucovi Nardimu, nakonec však otočil zápas na 4:6, 6:4 a 6:2.

Emma Raducanu nového trenéra nehledá. Chce se vrátit k agresivnějšímu stylu a znovu najít svou herní identitu

Britská tenistka Emma Raducanu uvedla, že po ukončení spolupráce s trenérem Franciscem Roigem zatím neplánuje hledat nového kouče. Místo toho se chce soustředit na návrat k agresivnějšímu hernímu stylu, který jí v minulosti přinesl největší úspěchy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama