Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Úspěch jako hrom. Krejčíková a Siniaková vyhrály Turnaj mistryň, rok ukončí na špici

  Český tenis sepsal v Mexiku další významnou kapitolu svých dějin. Dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zakončila sezonu tím nejlepším možným způsobem a ovládla čtyřhru na slavném Turnaji mistryň. Tchajwansko-belgický pár udolaly české tenistky ve dvou setech.

  Letošní tenisová sezona se zapíše mezi ty nejúspěšnější v dějinách. Vítězství ve dvouhře i čtyřhře na French Open, finále Wimbledonu, finále a triumf na olympijských hrách, teď další úspěch na Turnaji mistryň. České tenistky letos zkrátka zářily.

  Do mexické Guadalajary se vypravily celkem tři. Karolína Plíšková nastoupila do dvouhry, spolu s ní i Barbora Krejčíková. Obě hráčky skončily už ve skupině, druhá jmenovaná ale měla povinnosti i ve čtyřhře. Spolu s kolegyní Siniakovou pak nedala zbytku šanci.

  Oslavy výročí revoluce vyšly dokonale

  Tenistky z Mexika jen sledovaly oslavy sametové revoluce, které včera, tedy 17. listopadu, probíhaly v České republice, i to jim však možná pomohlo. Krejčíková se Siniakovou prošli turnajem bez větších potíží a ve finále je čekala dvojice Hsiehová a Mertensová.

  Konečný výsledek? 6:3, 6:4. Češky stráví přelom roku na špici světové tabulky ženské čtyřhry a mohou se těšit se zápisu do historie. Navrátilová, Novotná, Sestini Hlaváčková, Mandlíková plus Suková. I tyhle české borkyně už dokázaly ve čtyřhře na Turnaji mistrů vyhrát, vždy ale měly partnerky ze zahraničí.

  Ryze český pár tak vyhrál prestižní podnik poprvé v dějinách. „Jsem ráda, že se nám všechny velké turnaje podařily. Pro mě to je úplně famózní sezona, neskutečná,“ řekla na tiskové konferenci Barbora Krejčíková. „Naše hra fungovala a všechno, co jsme si řekly, se povedlo,“ pokračovala.

  „Vždycky jedeme vyhrát, takže jsme makaly a jsem ráda, že to takhle klaplo a zakončujeme sezonu s touto trofejí,“ doplnila svou kolegyni Siniaková. Obě se tak mohou těšit z vizitky nejlepšího páru roku. „Moc mě to těší, je to velmi speciální,“ řekla Siniaková.

  Jaké jsou další plány?

  Sezona to byla náročná, dlouhá, s velkým množstvím přeletů po celém světě, ale hlavně poznamenána všudypřítomným strašidlem zvaným covid-19. „Je škoda, že si trofej musíme vzít samy, že je taková doba. Ale bylo super, že jsme nemusely mít roušky,“ dodala Siniaková.

  Plány obou tenistek jsou teď jednoznačné. Odpočinek, dovolená na pláži, pak oslavy doma v České republice s rodinou. Obě si už nějaké to volno jistě zaslouží.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.