19.1 C
    Středa 8. května 2024

Úprk z tribun ještě před půlí. Fanouškům Blues pomalu dochází trpělivost

Poslední měsíce jsou pro slavný londýnský fotbalový klub hororem. Chelsea se potácí na dvanáctém místě Premier League, v lize prohrála počtvrté v řadě, navíc s odvěkým rivalem. Blues prohrávali po prvním poločase s Arsenalem o tři góly a fandové podle novinářů z BBC hromadně opouštěli svá stanoviště.

Kdekdo čekal, že bude Chelsea po změně majitele zářit. Září, ale trochu jinde, než se předpokládalo. Nikdo neutrácí tolik za nové posily, skoro nikdo letos tolikrát nevyměnil trenéra. Na trávníku to ale pořádně skřípe a jasným důkazem je až dvanácté místo v anglické nejvyšší soutěži. A to může být Chelsea ráda.

Blues se včera představili v zápase 34. kola Premier League na půdě Arsenalu, který soutěži kraluje. Výsledek nepřekvapí, poprvé se prosadili Gunners už v 18. minutě, ve 34. minutě to bylo už 3:0. Právě v tento moment mnohým příznivcům hráčů v modrých dresech došla trpělivost. „Někteří fanoušci Chelsea už opouští stadion,“ informoval ještě před přestávkou v přenosu BBC bývalý gólman Chelsea Mark Schwarzer.

Zvrat ke konci sezony?

Stačí se podívat na soupisku, abyste pochopili, jak šíleným trapasem poslední výkony a výsledky Chelsea jsou. Sterling, rekordní posila Fernández, Havertz, další drahý útočník Mudryk nebo Joao Félix. S tím, s čím Chelsea disponuje, by měla být dál. A to si myslí také zmiňovaný Schwarzer. „Na soupisce mají opravdu velká jména, ale úplně jim chybí sebedůvěra. Tahle sezóna je opravdu příšerná,“ řekl.

Pokud chce Chelsea zachránit sezonu, bude se muset pořádně snažit a na prohry z posledních zápasů zapomenout. „Nebyli jsme dobří, je až příliš jednoduché proti nám hrát,“ pronesl kouč Frank Lampard, který převzal tým před měsícem a bude ho koučovat do konce sezony. V zápasech, ve kterých tým vedl, zatím Chelsea jen prohrávala.

„Musíme rychle najít důvody toho, proč se nám nedaří. I když víme, že se nám asi vše nepovede napravit přes noc,“ tvrdí bývalý vynikající záložník Chelsea. Závěr sezony jednoduchý mít nebude, kromě zápasů s hůře postavenými týmy v tabulce Premier League vyzve třeba silné kádry Manchesteru City, Manchesteru United nebo Newcastlu.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.

Druhé kolo: Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, datum odvety odhaleno

Zápas mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem je naplánován na druhou půlku tohoto měsíce. Bude to první Undisputed zápas o titul v těžké váze po téměř čtvrtstoletí. Očekávaný zápas, který byl již třikrát odložen, se uskuteční v Rijádu, přičemž bude platit klauzule o oboustranné odvetě.