5.3 C
Czech
Pátek 12. prosince 2025
FotbalUnited v rozkladu. Přemýšlím, že bych je koupil, šokoval „bijec“ McGregor

United v rozkladu. Přemýšlím, že bych je koupil, šokoval „bijec“ McGregor

Kdyby se tohle stalo skutečností, šlo by o nevídanou věc. Slavný UFC zápasník Conor McGregor podle svých slov přemýšlí nad koupí slavného Manchesteru United. Velký fanoušek by klub rád vykoupil z rukou rodiny Glazerů, kterou příznivci nemohou vystát.

Manchester United, to je symbol fotbalu. Nejúspěšnější klub na Britských ostrovech zažil doby smutku i slávy, v současné chvíli je to ale spíše první možnost. Klub navíc patřil do vybrané 12ky „vyvrhelů“, kteří chtěli založit novou Super ligu.

Fotbalového giganta vlastní americký rod Glazerů. Fanoušky si ale tahle rodinka pořádně znepřátelila. A to nemusíme zmiňovat ani fakt, že jeden z majitelů United měl být v nové soutěži jedním z nejvýše postavených mocnářů.

Rozpory mezi vedením a fanouškovskou základnou odnesl výkonný ředitel Ed Woodward. Tomu také řada lidí točících se okolo klubu nemohla přijít na jméno. Jeho vliv se skloňoval vždy zejména při z pohledu Manchesteru chabých přestupových obdobích.

Pomocnou ruku chce podat McGregor

Na Twitteru se před dvěma dny objevila zajímavá věc. Slavný „fighter“ Conor McGregor se nechal slyšet, že by do kopě slavného giganta klidně šel. „Hele, přemýšlím nad tím, že bych koupil United. Co myslíte?“ prohlásil na svém účtu.

Není jasné, zda jde o vtip či provokaci na adresu vedení, kdyby o koupi ale vážně uvažoval, musel by sáhnout hluboko do kapsy. Jaké jsou finanční možnosti? Ir sice celkem slušně vydělává, reklamou, zápasy i díky jeho whisky Proper Twelve, která umí vykouzlit na jeho účtu docela zajímavé částky.

Pořád je to ale žalostně málo. Odhaduje se, že jmění slavného zápasníka činí krásných 120 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 2,5 miliardy korun. S hodnotou Manchesteru United se ale tahle částka srovnat nedá. Klub by ho stál asi 3 miliardy dolarů, což se rovná zhruba 64,5 miliardám korun.

McGregor patří mezi nadšené příznivce, se svými finančními prostředky by si ale mohl koupit tak maximálně klub z nižší anglické soutěže. O situaci v klubu každopádně sám moc dobře ví a nechce jen nečinně sedět.

Naštěstí pro něj i další „fans“ nápad s názvem Super liga padl. Majitelé United se navíc všem za způsobené potíže formou otevřeného dopisu omluvili.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Ledecká ovládla trénink na Světový pohár

Ester Ledecká skončila druhá v závěrečném tréninku na páteční sjezd Světového poháru ve Svatém Mořici. Dlouho držela nejrychlejší čas, jenže domácí Joana Hählen s vysokým číslem 56 projela trať o třináct setin rychleji. Trénink pak ale narušil těžký pád Michelle Gisin, kterou vrtulník přepravil do nemocnice, informují švýcarská média.

Real Madrid vs. Manchester City 1:2. Haaland rozhodl, Guardiola slaví cenný triumf

Manchester City si výrazně posílil šance na umístění v elitní osmičce ligové fáze Ligy mistrů, když na stadionu Santiaga Bernabéua otočil zápas s Realem Madrid a zvítězil 2:1. Domácím zařídil vedení Rodrygo, ale ještě v prvním poločase odpověděli Nico O’Reilly a z penalty Erling Haaland.

Utah znovu padl, Vejmelka kryl 32 střel a nestačilo to

Karel Vejmelka předvedl 32 zákroků, přesto Utah znovu nezvládl těsný souboj. Domácí podlehli Floridě 3:4, a prohloubili sérii neúspěchů. Panthers rozhodli až v samotném závěru a podpořili svůj aktuální vzestup. Ve středečním programu se prosadil i Seattle, který otočil duel s Los Angeles. Chicago uspělo proti Rangers a Detroit zvládl divoký zápas v Calgary.

Promotér Le Sy naznačil konec Kotlára v Clashi po ostudném výkonu

Jaroslav Kotlár má za sebou víkend, který zvedl ze židle fanoušky i promotéry. Na turnaji CLASH 14 selhal hned dvakrát a místo boje nabídl výkon, který vyvolal pobouření celé haly. Tvrdě ho kritizoval i promotér Tomáš Le Sy, který naznačil, že Kotlár možná v organizaci skončí. Zápasník však na sociálních sítích oznámil, že se nevzdává a už míří k další přípravě.

„Není to fér.“ Aryna Sabalenka tvrdě o účasti transgender žen v ženském tenise

Světová jednička Aryna Sabalenka znovu otevřela téma účasti transgender sportovkyň v ženském tenise. Běloruská hráčka uvedla, že podle jejího názoru by bylo „nespravedlivé“, aby současné profesionálky nastupovaly proti soupeřkám, které prošly mužskou pubertou a mohou mít podle ní určitou fyzickou výhodu. Debata se vrací do popředí v době, kdy některé sportovní organizace stanovují nové limity pro účast transgender žen.

Hokejisté z NHL odmítnou jet na olympiádu, pokud led nebude bezpečný

Hráči zámořské NHL stále počítají s účastí na zimních olympijských hrách 2026 v Itálii, avšak vedení ligy zároveň varuje, že v případě nekvalitního či nebezpečného ledu mohou účast na turnaji odvolat. Uvedl to zástupce NHL Bill Daly, podle něhož je zatím situace předmětem intenzivního řešení. Dokáže Itálie zajistit kvalitní zázemí? Pokud ano, olympijský hokej nabídne skvělou podívanou. 

Tottenham přehrál Slavii a postup v Lize mistrů se ji vzdálil

Slavia nezvládla klíčový duel na stadionu Tottenhamu a po porážce 0:3 se její šance na postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů výrazně snížily. Český mistr inkasoval po vlastním gólu Davida Zimy a dvou penaltách, které proměnili Mohammed Kudus a Xavi Simons. Zápas doprovodil i nečekaný spor o přesun duhové vlajky domácích LGBTQ+ fanoušků, který na tribunách přitáhl velkou pozornost.

Pastrňák znovu zářil po návratu do sestavy Bostonu

David Pastrňák se po dvoutýdenní pauze vrátil do hry a třemi asistencemi pomohl Bostonu k výhře 5:2 v St. Louis. Tým táhl i Pavel Zacha, který uzavřel skóre. Dvě přihrávky přidal Martin Nečas, Colorado však padlo v Nashvillu 3:4 po nájezdech. Brankář Dan Vladař podal jistý výkon a po triumfu Philadelphie 4:1 nad San Jose získal ocenění pro první hvězdu. Naopak mladý gólman Jakub Dobeš střídal po třech inkasovaných gólech při porážce Montrealu 1:6 s Tampou Bay.

Katie Boulter mimo hlavní soutěž Australian Open. Zranění, propad žebříčkem a boj o návrat na výsluní

Britská tenistka Katie Boulter bude muset na lednovém Australian Open projít kvalifikací. Na první grandslam sezony se totiž nedostala díky přímému postupu, který si zajistí hráči v první stovce žebříčku nebo ti s chráněným rankingem. Boulter se aktuálně nachází na 106. pozici, což jí na účast v hlavní soutěži nestačí. V Melbourne tak bude muset absolvovat náročnou kvalifikační cestu, což se jí naposledy stalo před třemi lety.

Neymar musí podstoupit operaci kolene. Naděje ale nevyhasly 

Brazilská hvězda Neymar míří na chirurgický zákrok s kolenem, a to paradoxně hned poté, co sehrál klíčovou roli v záchraně svého milovaného Santosu v nejvyšší soutěži. Třiatřicetiletý útočník odehrál víkendový duel proti Cruzeiru se zjevnými bolestmi. Zvládl však celé utkání a přispěl tak k výhře 3:0 a jistotě, že Santos po loňském postupu zůstane mezi brazilskou elitou.

Utah neuspěl proti Los Angeles, Vejmelka inkasoval tři góly

Utah nedokázal využít návrat na domácí led a po nevýrazném vstupu do utkání podlehl Los Angeles 2:4. Karel Vejmelka inkasoval tři branky z 26 střel a navzdory dobré formě z předchozích dní tentokrát neodvrátil porážku. Vancouver znovu zklamal a padl 0:4 s Detroitem. Čeští hráči v jeho sestavě nepomohli zlomit trápení. Calgary naopak překvapilo ofenzivním představením a sedmi góly přejelo Buffalo.

Salah má budoucnost v Liverpoolu nejistou, v Miláně si nezahraje

Mohamed Salah vyvolal v Liverpoolu bouři, jakou klub dlouho nezažil. Po ostrém rozhovoru, v němž řekl, že byl podle jeho slov „hozen pod autobus“, zůstal mimo kádr pro utkání Ligy mistrů na půdě Interu Milán. Arne Slot přiznává, že netuší, zda egyptská hvězda ještě oblékne červený dres.

Spicy Pája o berlích a v slzách. Dojde na očekávaný zápas s Raškou?

Turnaj Oktagon 81 má být jedním z vrcholů konce roku, ale jeden z nejsledovanějších duelů teď visí na vlásku. Pavel Tóth si v přípravě poranil nohu a jeho účast v očekávaném střetu s Ondřejem Raškou je nejistá. Tvrdá dřina, která ho měla dovést do klece, se během jediného tréninku změnila v drama.

Lewis Hamilton pochválil nového britského šampiona. Prozradil i radu, kterou mu před závodem dal

Lando Norris se stal prvním britským mistrem světa ve Formuli 1 od roku 2020, kdy svůj sedmý titul získal Lewis Hamilton. A právě legenda F1 byla jednou z prvních, kdo novému šampionovi veřejně pogratuloval. Hamilton zároveň přiznal, že mu před rozhodujícím víkendem přece jen poskytl malou radu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama