ŠipkyÚchvatný boj učitele a žáka, dominance Price. Do semifinále jde i van...

Úchvatný boj učitele a žáka, dominance Price. Do semifinále jde i van Gerwen

Ze čtvrtfinále major turnaje World Grand Prix zvládlo postoupit kompletní hvězdné světové trio, Wright se ale na rozdíl od Price s van Gerwenem hodně zapotil. Málem jej totiž vyřadil vlastní svěřenec Dimitri van den Bergh. Semifinálovou čtveřici doplnil Aspinall, jenž přetlačil Lukemana.

Posledních osm hráčů předvedlo na stagi jedinečného podniku PDC ikonické bitvy. Večer odšpuntoval Nathan Aspinall s Matinem Lukemanem. Mladší, v žebříčku výše postavený Angličan opanoval první set. Druhý však kvůli chybě na doublech prohrál 2:3, a Lukeman tak srovnal.

Aspinall však působil jistějším dojmem, ve třetím setu „smázl“ svého soka 3:0 a šel si za výhrou. Jenže sedmatřicetiletý soupeř bývalého fotbalového brankáře zabral, zavřel 97, vybojoval čtvrtý set a klání dospělo do rozhodujícího, tedy pátého setu. Ten už ale Nathan ustál a postoupil. Nicméně v rozhovoru po zápase vyzdvihl Lukemanovy kvality a podotkl, že to s ním neměl jednoduché.

Relativně snadnou hru si užil bývalý mistr světa Gerwyn Price. Madars Razma, „Icemanův“ soupeř, neměl svůj den, uhrál pouhé dva legy a Pricovi podlehl 0:3 na sety. Vítěz Grand Prix z roku 2020 v semifinále narazí právě na Nathana Aspinalla.

Žák versus učitel

Před dvěma lety, během doby nejhorší covidové krize, se nemohl Belgičan Van den Bergh vrátit do své rodné země. Světový šampion Peter Wright mu ale nabídl střechu nad hlavou v Anglii, Dimitri nepohrdl a několik týdnů strávil u šipkařského veterána a jeho ženy. A získal zkušenosti k nezaplacení.

Jejich vzájemné bitvy jsou od té doby opravdu strhující a ani poslední duel v Leicesteru nebyl výjimkou. Oba muži drželi vysoké průměry, kradli si podání a vzájemně se trestali vysokými závěry. Wright vykouzlil například checkout 144 bodů, Dimitri kontroval trefením 148.

Klání dospělo do pátého setu. Wright minul dokonce pět šipek na výhru, a tak dostal Van den Bergh unikátní možnost doublem 12 svého učitele vyřadit. Všechny tři odhozené šipky ale políčko o drát minuly a „Snakebite“ nakonec zápas ukončil. Belgičan si poté mohl hlavu ukroutit, věděl, že nevyužil jedinečnou šanci na postup…

Čtvrtfinálové kolo uzavřel Michael van Gerwen, jenž porazil Chrise Dobeyho v pohledném zápase 3:1 na sety. Semifinálová klání začínají v sobotu 8. října ve 21:10, první se o finále poperou Price s Aspinallem.

Nejčtenější tento týden

Česká reprezentace zvládla přípravu, Kosovo zdolala 2:1

Čeští fotbalisté vstoupili do přípravy na mistrovství světa vítězstvím 2:1 nad Kosovem. Na Letné rozhodli už v prvním poločase, ve kterém zářil uzdravený Adam Hložek. Ten připravil první gól Tomáši Ladrovi a druhý sám vstřelil krásnou ranou pod břevno. Po přestávce tempo opadlo, Kosovo snížilo a trenér Miroslav Koubek viděl také několik reprezentačních debutů.

Siniaková s Townsend jsou znovu ve čtvrtfinále French Open

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend zvládly na French Open další povinný krok. V osmifinále čtyřhry porazily zkušený pár Nadiia Kichenok, Makoto Ninomiya 6:4, 6:2 a v Paříži si znovu zahrají čtvrtfinále. Nasazené jedničky tak dál drží směr k prvnímu grandslamovému titulu od loňského Australian Open.

Marta Kosťuk vyřadila Šwiatek z French Open už v osmifinále

Iga Šwiatek přijela do Paříže jako čtyřnásobná šampionka a hráčka, která na French Open dlouhé roky působila skoro nedotknutelně. Tentokrát ale její oblíbený turnaj skončil mnohem dřív, než čekala. V osmifinále nestačila na rozjetou Martu Kosťuk a po porážce 5:7, 1:6 se s Roland Garros loučila už před čtvrtfinále.

San Antonio vyřadilo Oklahomu a po letech si zahraje finále NBA

Basketbalisté San Antonia zvládli rozhodující sedmý zápas finále Západní konference a po výhře 111:103 na palubovce Oklahomy postoupili do finále NBA. Spurs vyhráli sérii 4:3 a o titul si zahrají s New Yorkem, který se do finálové série vrací po 27 letech. První duel se odehraje ve středu v San Antoniu.

PSG po penaltách porazilo Arsenal a znovu ovládlo Ligu mistrů

Paris St. Germain zvládl další velký večer. Ve finále Ligy mistrů v Budapešti porazil Arsenal 4:3 na penalty, když po 120 minutách platil stav 1:1. Londýnský tým vedl po brzkém gólu Kaie Havertze, jenže Ousmane Dembélé ve druhé půli vyrovnal z penalty. PSG pak zvládlo rozstřel lépe a jako druhý tým v moderní éře soutěže obhájilo triumf.

Dončič překvapil velkým krokem, koupil klub a míří s ním do NBA Europe

Luka Dončič rozšiřuje své basketbalové plány i mimo palubovku. Hvězda Los Angeles Lakers se stala spolumajitelem italského klubu Vanoli Cremona. Noví vlastníci chtějí tým přesunout do Říma a později ho dostat do chystané evropské soutěže NBA.

Carolina po dvaceti letech postoupila do finále NHL, Dobešův sen skončil

Hokejisté Caroliny porazili v pátém zápase finále Východní konference Montreal 6:1 a ovládli sérii 4:1 na utkání. Hurricanes si po dvaceti letech zahrají o Stanley Cup, kde narazí na Vegas s českým útočníkem Tomášem Hertlem. Český brankář Jakub Dobeš v rozhodujícím duelu inkasoval pět branek z 29 střel a s Canadiens se s play off rozloučil.

Arsenal před finále věří v další zápis do dějin

Arsenal má za sebou mistrovské oslavy v Premier League, ale Bukayo Saka a Martin Ödegaard už hledí k dalšímu velkému večeru. Londýnský klub čeká finále Ligy mistrů proti PSG a jeho lídři věří, že tým má dost síly i sebevědomí, aby sezonu posunul ještě výš. Odplatu za loňské vyřazení neřeší. V sázce vidí víc než jen jednu starou křivdu.

Náctiletá senzace! Fonseca šokoval, vyřadil Djokoviče z Roland Garros

Brazilský talent Joao Fonseca předvedl na Roland Garros životní výkon. Devatenáctiletý tenista otočil duel s Novakem Djokovičem z 0:2 na sety a po téměř pěti hodinách vybojoval největší vítězství kariéry. Srbská legenda tak přišla o další šanci zaútočit na rekordní 25. grandslamový titul.

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama