Bojové sportyTyson Fury: Musel jsem se vrátit, jinak bych se dostal zpátky na...

Tyson Fury: Musel jsem se vrátit, jinak bych se dostal zpátky na dno

Boxerská megastar současnosti Tyson Fury se před prosincovým soubojem s Derekem Chisorou otevřeně přiznal, že se musel vrátit do ringu, jinak by se dostal zpátky do psychických potíží, k alkoholu a drogám. Údajně ho nezajímají peníze ani mistrovské pásy, prostě jen zjistil, že box potřebuje k životu. Přitom na začátku letošního roku oznámil konec kariéry.

Čtyřiatřicetiletý boxer oznámil svůj odchod ze scény po vítězství nad Dillianem Whytem ve Wembley a tvrdil, že s boxem je opravdu konec. Za pár měsíců už je ale všechno jinak. „Moje srdce už sice nebije pro box tolik jako dřív, ale stejně mi nic jiného nezbývá. Bez boxu jsem úplná nula. I když jsem multimilionář a muž od rodiny… moje vášeň a láska se od dětství váže k boxu a nemůžu se ho vzdát,“ vysvětluje svůj návrat Tyson Fury.

Boxerský svět si přeje souboj Furyho s Oleksandrem Usykem, ale zápas desetiletí zatím není na programu dne. Sešlo i z velkého britského střetu s Anthonym Joshuou, takže Fury musí být rád alespoň za duel proti Dereku Chisorovi. Boxovat se bude 3. prosince na fotbalovém stadionu Tottenhamu Hotspur v Londýně. Pokud „cikánský král“ Chisoru porazí, experti předpokládají, že by se očekávaný fight s Usykem mohl v roce 2023 opravdu uskutečnit.

Tyson Fury porazil v roce 2015 Vladimira Klička, pak ale strávil tři roky mimo ring a šlo to s ním z kopce. Přibral na váze 27 kilogramů a po čase přiznal, že během tohoto období užíval kokain a alkohol. Údajně mu to pomáhalo zvládnout psychické potíže. A podle jeho slov se letos začal cítit podobně, proto se musel vrátit.

„Za ty čtyři měsíce, co jsem byl v boxerském důchodu, jsem se začal cítit jako v letech 2015, 2016 a 2017. Zase jsem přemýšlel o tom, že můj život je velmi nudný a temný. Už pro mě neexistovalo žádné východisko. Nejsem zpátky kvůli pásu, kvůli dalším penězům, abych vyhrál dalších pět zápasů, sjednotil divizi nebo cokoli jiného. Vrátil jsem se k boxu kvůli své hlavě,“ říká Fury.

A ještě dodal, že možná nikdy ani skončit nebude umět. Možná prý bude jako Roberto Duran, který zápasí ještě i v 59 letech. I pro něj je box motivací k životu.

Nejčtenější tento týden

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama