Více
  8.6 C
  Czech
  Čtvrtek 29. února 2024

  „Ty zm***.“ Slova, která zažehla běsnění ve Skotsku. Kúdelu prý zmlátili. Slavia stojí za ním

  Postup pražské Slavie do čtvrtfinále Evropské ligy má dvě mince. Pražany jednak provázela po bitvě s Rangers radost z vítězství, za druhé ale případ s názvem: „Ondřej Kúdela“. Slávista měl podle Skotů „rasisticky“ urazit jejich hráče. Kúdelu pak před šatnou zmlátili.

  Na tenhle večer se bude vzpomínat hodně, hodně dlouho kvůli hned několika věcem. Pražská Slavia postoupila do další fáze Evropské ligy a čeká ji čtvrtfinále. Takhle daleko se dostala i před dvěma lety, když si vyšlápla na několikanásobné šampiony ze Sevilly. Tentokrát ale bylo všechno trochu jinak.

  Los určil Slavii soka z Glasgow. Zástupci z hlavního města Skotska uhráli v Praze před týdnem jen jednogólovou remízu, domů na Ibrox Stadium tak jeli s dobrou náladou. O týden později se na trávník Rangers vydala Slavia. A už před samotným prvním hvizdem řešila nepříjemnosti.

  Fanoušci domácích totiž odpálili přímo před hotelem Slavie ohňostroj. Před zápasem se tak mnoho z nich nevyspalo podle představ. Pojďme ale k samotnému zápasu. Skoti nastavili rázné tempo a do svého soupeře se vší silou zakousli.

  Z tvrdé hry nakonec resultovaly dvě červené karty, kapitulace Rangers 0:2 a strkanice před i po zápase. Hlavně gólman Slavie Kolář bude mít na Skotsko doživotní vzpomínku v podobě ošklivých jizev. Útočník Roofe ho totiž nakopl podrážkou kopačky přímo do obličeje.

  Ve sportovních médiích po celém světě se ale řeší i jiná věc. Obránce Slavie Ondřej Kúdela napochodoval před koncem zápasu směrem k finskému středopolaři Glenovi Kamarovi. A do ucha mu pošeptal záhadnou věc. Ten vystřelil jako „čertík z krabičky“.

  „Ty zm***.“

  Takhle volně by se dala slova Ondřeje Kúdely přeložit. „Řekl jsem mu: „You are fu**ing guy.“ Bylo to prostě řečeno v emocích po těch dvou červených kartách a několika brutálních zákrocích soupeře. Ale naprosto odmítám rasismus,“ hájil se po zápase český stoper.

  Ve Velké Británii mají ale o rasismu jasno. Svého svěřence hájí i přes zřejmě vymyšlené nařčení kouč Rangers Steven Gerrard. „S Glenem mám velmi silný vztah, stoprocentně mu věřím. Další hráči okolo to slyšeli také. Jsem teď naštvaný. Nyní je to na UEFA. Doufám, že to nezamete pod koberec,” odtajnil trenér skotským médiím.

  Kdyby šlo jen o slova a údajný rasismus, dá se frustrace Skotů pochopit. Hráče Slavie ale po zápase nechtěli vpustit do kabin a v útrobách stadionu dokonce Kúdelu nakonec i napadli. Prý schytal několik ran pěstí, musel být ošetřen zdravotníky a incident řešila policie.

  „Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni,“ hlásila Slavia.

  Jak celá situace dopadne, to se nechme překvapit. Slavii tohle každopádně trochu kalí radost z postupu do další fáze EL. Soupeře se dozví ještě dnes. Ve hře je Arsenal, Manchester United, nebo Ajax Amsterdam.

  Sledujte nás na sítích

  Sezóna F1 2024: Sázkové kurzy ve prospěch Verstappena a Red Bullu. Ferrari a Mercedes bojují o druhé místo

  Sezona Formule 1 2024 začíná a sázkové kurzy naznačují známý vzorec, podle kterého dominují Max Verstappen a Red Bull Racing. Verstappen, trojnásobný obhájce titulu, je podle BetMGM výrazným favoritem na vítězství v šampionátu i v úvodním závodě v Bahrajnu.

  Sezóna F1 2024: Sázkové kurzy ve prospěch Verstappena a Red Bullu. Ferrari a Mercedes bojují o druhé místo

  Sezona Formule 1 2024 začíná a sázkové kurzy naznačují známý vzorec, podle kterého dominují Max Verstappen a Red Bull Racing. Verstappen, trojnásobný obhájce titulu, je podle BetMGM výrazným favoritem na vítězství v šampionátu i v úvodním závodě v Bahrajnu.