Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Tvrdý direkt, potom uškrcení. Oliveira v UFC potvrdil dominanci, o titul ale i tak přišel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Další galavečer UFC, další parádní podívaná. Takhle nějak by se dalo mluvit o turnaji nejslavnější organizace bojových umění s pořadovým číslem 274. Nová šampionka, potvrzení nadvlády nebo strmý pád legendy. Kdo všechno se svým výkonem probil na přední strany sportovních novin? Tady je přehled.

  O skvělé momenty není na žádném galavečeru UFC nouze. Jinak tomu nebylo ani při turnaji s číslem 274, na který byly naplánovány dvě bitvy o titul. Ta jedna vyšla, ta druhá však nikoliv. Souboji Justina Gaethjeho a Charlese Oliveiry předcházelo špatné vážení. Brazilec měl o půl kila více, ještě před vstupem do klece tak přišel o mistrovský titul.

  Bojovat o něj mohl tak jen Američan Gaethje, který byl pořádně namotivovaný. Bývalý majitel titulu lehké váhy se svého soka nebál. Navíc ho hnala kupředu i vidina toho, že Oliveirovi nevrátí pás ani případná výhra. „Udělám mu díru do obličeje a bude to velkolepé,“ hlásil Gaethje.

  Jenomže v oktagonu byl k vidění pravý opak. Gaethje sice několikrát Brazilce tvrdě zasáhl, ten v jednu chvíli dokonce odpadl, do zápasu se ale dokázal vrátit a nakonec slavil právě on. Nejprve tvrdý úder, pak doražení soupeře na zemi. Gaethje odklepal v prvním kole po tom, co ho Oliveira uškrtil. Brazilec tak prodloužil sérii neporazitelnosti.

  „Tohle je moje zpráva pro celou divizi. Jsem pro vás všechny sakra problém. Podívejte se na můj tým a na mě. Já jsem šampion a měl bych nyní mít šampionský opasek. Je mi úplně jedno, koho přede mě UFC postaví jako dalšího. Je mi to jedno. Conore McGregore, chceš si to dát?“ pronesl Oliveira.

  Nová šampionka ve slámové divizi

  Oliveira vyhrál, pás ale nemá a jeho lehká váza je bez šampiona. To druhý souboj o titul už tak dramatický nebyl. Tedy co se pásu týče. Do klece vstupovala jako šampionka oblíbená americká ranařka Rose Namajunasová. Jenomže se znovu potvrdilo, že proti krajance Carle Esparzaové jí to nejde.

  K prvnímu vzájemnému měření sil došlo už před osmi lety a z triumfu se radovala Esparzaová. Ta teď vstupovala do zápasu jako outsiderka, právě to jí ale zřejmě pomohlo. Namajunasová tlačila, do posledního kola ale obě vstupovaly s vyrovnaným skóre. Sudí nakonec přiřkli vítězství Esparzaové.

  O tom, že UFC 274 bavilo, fanoušky přesvědčil také zápas Michaela Chandlera a Tonyho Fergusona. Druhý jmenovaný, miláček amerického publika a bývalý vládce lehké divize UFC, opět padl. A to už počtvrté v řadě. Fergusona uzemnil neskutečný front kick, o kterém se mluví jako o jednom z nejlepších knokautů roku.

  Ferguson po něm nevěděl o světě, stále je v péči lékařů a mluví se dokonce o tom, že šlo o jeho poslední zápas v UFC. Případná derniéra tak z jeho pohledu nemohla být horší.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno