Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Trpaslík z Lutonu v boji o Premier League končí. Comeback po 30 letech už jistě neklapne

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vzestupy a pády v posledních třech dekádách byly z pohledu Lutonu až neskutečné. Ještě v sezoně 1991/92 hrával v Division One, tehdejší Premier League, pak postupně padal a skončil až mimo čtyři elitní ligy. Letos mu sezona vyšla konečně podle představ, poslední krok ale klub nezvládl. Cestu do Premier League mu zatarasil Huddersfield.

  Luton Town FC. Fotbalový klub z městečka nedaleko Londýna se stadionem pro necelých 11 tisíc lidí, který se během posledních třiceti let potácel někde mezi poloprofesionálním fotbalem a druhou ligou. Luton spadl z nejvyšší soutěže v sezoně 1991/92 a od té doby hrál spíše o svůj fotbalový status.

  Angličtí fanoušci nevěřili vlastním očím, když letos viděli podávat Luton Town výkony hodné týmu, který si zahraje postupové play off o Premier League. Po 46 kolech figurovali Hatters na šestém místě, los dvojzápasu jim pak určil Huddersfield, který hrával mezi elitou ještě před pár lety. Vítěz? Právě druhý jmenovaný.

  Outsider vytěžil z domácího prostředí maximum, remizoval 1:1 a doufal, že se v odvetě na hřišti Huddersfieldu stane fotbalový zázrak. Jenomže to se nestalo, Luton prohrál těsně 0:1 a sny o comebacku do nejlepší ligy na Britských ostrovech se rozplynuly jako pára nad hrncem. Zkusit to musí až za rok.

  Zklamání, ale také pýcha

  „Jsem opravdu zklamaný, ale je to zastíněno tím, jak pyšný na tenhle fotbalový klub a na cestu, kterou jsme ušli až sem, jsem. Dnes jsme byli vynikající, byli jsme lepším týmem, měli jsme lepší šance, více rohů. Gól jsme ale bohužel nedali,“ řekl pro BBC Three Counties Radio kouč Nathan Jones.

  https://twitter.com/LutonTown/status/1526329917473972228

  Jeho tým, který ještě v sezoně 2013/14 nebyl účastníkem ani jedné z top čtyř anglických lig a bilancoval na hraně neprofesionálního fotbalu, ušel kus cesty. Přes postupy do League Two, League One až do Championship. Na vrchol se ještě nedostal, slibuje ale, že to příští rok určitě zkusí zas a znovu.

  Huddersfield, který jde dál, se v přímém souboji o místenku v Premier League utká s lepším z dvojice Sheffield United a Nottingham. Výhoda je po první bitvě na straně Forestu, který venku zvítězil 2:1.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ