Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Tříchodové menu á la Pastrňák. Český snajpr srazil Flyers hattrickem, namotivoval jej návrat Raska

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Havířovský stroj na góly byl donedávna ještě vypnutý. Jeden z nejlepších hokejistů České republiky držel na přelomu roku šňůru devíti zápasů bez gólu. Ale toto období je, zdá se, pryč. David Pastrňák dává jednu branku za druhou a nyní se mu proti Flyers povedlo zaznamenat dokonce hattrick.

  Bostonští se radují. Příběh utkání s Philadelphií se, mimo „Pastovu“ střeleckou show, nesl v duchu návratu krále. Mezi tři tyče se postavil po dlouhé době legendární Tuukka Rask, jenž v roce 2021 prodělal nepříjemné zranění a kvůli náročné operaci musel hokeje na půl roku nechat. Spekulovalo se, jestli se vůbec k chytání vrátí. Nepatří totiž k nejmladším, letos mu bude pětatřicet let.

  Finský muž v masce ale svůj sport miluje natolik, že po rekonvalescenci dělal vše pro to, aby mohl opět obléci dres Bruins a znovu se postavit na led. Úspěšně. Rask zvládl všechny pooperační tréninkové jednotky, s Bostonem podepsal smlouvu do konce sezony a trenér měl jasno. Tuukka jde na duel s Flyers do branky.

  Klání nabídlo krásný hokej, spousty pěkných akcí a zejména hattrick Davida Pastrňáka. Havířovský odchovanec se prosadil ze svých typických pozic, střílel zejména z první a jeho rány by občas mohly trhat sítě. Góly mu chystal zejména Brad Marchand, nicméně na úspěchu se podíleli i Haula, Hall a McAvoy. Finský brankář pochytal pětadvacet střel, za jeho záda prošly jen dvě. Bruins se tak radují nejen z návratu Raska, ale i z výhry!

  Říkal jsem, že dám hattrick, smál se „Pasta“

  Příběh ikonického Fina strážícího svatyni Bostonu volně prolíná příběh jednoho ikonického Čecha. Jmenuje se David Pastrňák a v souboji s Philadelphií dal hned tři góly. Ty po zápase věnoval bez mrknutí oka právě Raskovi: „Chtěl jsem uspět hlavně kvůli němu, patří k mým nejlepším kamarádům. Neumíte si ani představit, jak jsem šťastný, že je zpátky,“ sdělil na tiskové konferenci šťastný střelec.

  Pastrňák se prý před zápasem s Raskem bavil a měla zaznít i zajímavá predikce: „Říkal jsem mu, že dám tři góly, ale nevěřil mi,“ zasmál se Pastrňák, který dřímal v ruce tři kotouče za svůj jedenáctý hattrick v základní části NHL.

  Českého snajpra po utkání chválil i trenér Bruce Cassidy: „Znovu ukázal, že je vynikajícím střelcem. Mohl nasázet klidně pět nebo šest branek. Byl to jeho večer, hrál fantasticky,“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS