Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Třetí skalp pro Price. V Premier League Velšan dotahuje van Gerwena

  Tři triumfy v letošní Premier League pro Michaela van Gerwena, nyní už i pro Gerwyna Price. Velšský bouřlivák opanoval večer v Dobeyho domovském Newcastlu, ve finále vymazal nizozemskou mašinu poměrem 6:1. Wright skončil opět bez bodu, avšak od semifinále jej tentokráte dělil jediný leg.

  Newcastle. Město Chrise Dobeyho, město, v němž loni řádil současný mistr světa a světová jednička Michael Smith. A právě s ním se letos domácí šipkař utkal. V nádherné bitvě, kterou ozdobili na pódiu při nástupu i vlajkonoši, padaly skvostné náhozy i vynikající závěry.

  Prvním velikým checkoutem se prezentoval hned v prvním legu namotivovaný Chris Dobey. „Hollywood“ zavřel 137 bodů přes trojnásobek devatenáctky a dva doubly dvacet. Hala se dostala do varu.

  Vítěz The Masters pak sice prohrál tři legy v řadě, nicméně zabral a Smithe nakonec, i díky zavřené stovce, dotáhl. Za stavu 5:4 pro Dobeyho Smith podával, jenže kvůli nepříliš povedeným náhozům nakonec servis neudržel a prohrál 6:4.

  Price, kterému Clayton ve čtvrtfinále moc starostí nenadělal, se s Dobeym potkal v semifinále. A diváci sledovali duel ztracených podání. „Hollywood“ neudržel servis čtyřikrát, „Iceman“ třikrát.

  Bývalý ragbista z Walesu nakonec vyhrál 6:4, nejednalo se však o příliš pohledné šipky. Ani jeden z hráčů se průměrem nevyšplhal přes hranici devadesáti bodů, oba spálili nesmírné množství šipek při zavírání. Price trefil jen šest z jedenadvaceti odhozených šipek na double.

  Holanďan opět ve finále

  Michael van Gerwen je zatím nejdominantnějším mužem letošního ročníku Premier League, vyhrál tři večery v řadě a vede tabulku s pětadvaceti body. Nyní se na úvod utkal s Peterem Wrightem, jenž okupuje opačný pól tabulky. Dvojnásobný mistr světa má body jen dva.

  A ačkoli se „Snakebite“ herně zvedl, s MVG stejně padl těsně 5:6. A to i proto, že Nizozemec duel ukončil vysokým checkoutem 150 bodů. „Mighty Mike“ pak přejel Nathana Aspinalla a čekalo jej finále s Gerwynem Pricem.

  Tam ale nedostal sebemenší prostor. Velšan hrál s obrovským sebevědomím, oproti semifinále vykouzlil ohromující průměr 114,96, hodil pět 180 a zavřel šest z devíti pokusů na dvojnásobek. Úchvatnou jízdu za pěti body podtrhl třinácti náhozy 140+, van Gerwena nakonec porazil drtivě 6:1.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.