11.9 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Třetí kolo, sedm červených karet. Slavia přestřílela Jablonec a Sparta dominovala

Třetí víkend a již desátá udělená červená karta. Jedno z nejzajímavějších kol české nejvyšší fotbalové soutěže přineslo mnoho branek, mnoho tvrdých zákroků, mnoho emocí a zejména sedm přímých vyloučení. V deseti dohrával například Jablonec, Bohemka nebo Hradec Králové.

Letošní ročník Fortuna ligy, jenž se rozběhl teprve před dvěma týdny na přelomu července a srpna, baví. Ligu vedou vršovičtí Bohemians, na stadiony chodí velmi početné návštěvy, padají impozantní branky, ne vždy vítězí favorizovaná mužstva a v gesci jsou od začátku sudí.

Kolo s pořadovým číslem tři otevřely duely Brna s Mladou Boleslaví, Teplic s Bohemians a Ostravy se Zlínem. Zatímco ve druhém největším městě České republiky sledovali diváci poměrně solidní fotbalový zápas, Na Stínadlech a ve Vítkovicích probíhala spíše válka.

V Ostravě tasil sudí Hocek červený kartonek už po půlhodině hry, neboť zlínský Silný došlápl kopačkou na hlavu golmana Laštůvky. V deseti dohrával i Baník, Ndefe si neodpustil skluz proti Chanturishvilimu. Domácí ale vyhráli pohodlně 3:1.

Hnus v podání Romana Květa zažily Teplice. Záložník klokanů zezadu zajel do sprintujícího Kodada a pravděpodobně vyfasuje delší trest. Domácí ale deset minut před koncem oslabil Mareček, jemuž se za nesportovní chování a následný faul sečetly dvě žluté karty. Duel pak rozsekl Křapka a Bohemka vyhrála 1:0.

Tři body zapsala i Plzeň, ale neměla to s Hradcem Králové vůbec jednoduché. Sice hrála od 29. minuty proti deseti, když Smrž zastavil unikajícího Chorého, ale ještě v 83. minutě svítilo na tabuli skóre 1:1… Vítězství Viktorii však záhy zařídil pohotovou dorážkou Pilař, a tak i čtvrté klání v řadě opanovali západočeši poměrem 2:1.

Nedělní program patřil pražským „S“

Slavia vyrazila na sever, aby se utkala s Jabloncem. Podještědskému týmu se zatím moc nedaří, i tak ale svedl se sešívanými důstojný duel. Snažení domácích brzy zkomplikoval Surzyn, který za hru rukou mířil po šesti minutách do sprch…

Usor rozvlnil síť z přímého kopu, v druhé půli si dal Hanuš vlastní gól a zdálo se, že je hotovo. Pak ale vykřesal kapku naděje Polidar, který snížil na 1:2. Tým Jindřicha Trpišovského gólem Traorého sice znovu vedl, ale Chramosta gólem v 73. minutě držel jablonecké naděje nad vodou. Nestačilo to, sešívaní náskok udrželi a vyhráli v lize podruhé za sebou.

Dominanci ukázala Sparta. Mužstvo z Letné rozebralo Sigmu Olomouc jako kousky lega a po trefách Karabce s Höjerem si došla pro tři body. Ani ji nemusela mrzet neproměněná penalta Lukáše Juliše…

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.