9.7 C
    Neděle 12. května 2024

Trefa v nastavení, pak penalty. Arsenal vyhrál Community Shield

Fotbalová sezona v Anglii netrpělivě očekává start. Začínat se bude už o víkendu, ještě předtím byl ale na programu zápas zvaný Community Shield. Síly změřily v tradičním předsezónním utkání o první trofej fotbalisté Manchesteru City a Arsenalu. Už, už to vypadalo na triumf prvního jmenovaného celku, nakonec ale bitva dopadla úplně jinak.

Community Shield, zápas, který funguje jako předzvěst startu nové sezony anglické Premier League. Začínat se bude už o víkendu, dva týmy už ale dostaly šanci zabojovat o premiérový pohár. Bývá zvykem, že se do sebe pouštějí vítězové anglické nejvyšší soutěže a FA Cupu, vloni ale oběma soutěžím kraloval Manchester City. Šanci urvat trofej tak dostali hráči Arsenalu, kteří skončili v minulé sezoně v lize druzí.

A využili ji tím nejlepším možným způsobem. Družina kouče Mikela Artety hrála dlouho se Cityzens nerozhodně, v 77. minutě ale dostala branku a musela dotahovat. Srovnat výsledek nakonec Arsenal dokázal, až v 11. minutě nastavení celého zápasu se prosadil Trossard a poslal zápas do rozhodnutí po pokutových kopech.

K vidění nakonec bylo „jen“ sedm pokusů. Arsenal čtyřikrát rozvlnil síť, zatímco Manchester City jen dvakrát. Vítězství tak nakonec slavili fotbalisté ze severní části Londýna. Pro kouč Artetu to byla třetí trofej v jeho kariéře lodivoda Arsenalu. Kromě letošního Community Shieldu slavil výhru v této soutěži ještě v sezoně 2020/21 a v ročníku 2019/20 vyhrál s Gunners FA Cup.

Trenér velebil novou hvězdu

Arsenal během letního přestupového období posiloval a nové tváře Arteta nasadil i v zápase se City. V sestavě nechyběl třeba Timber z Ajaxu, Rice z West Hamu nebo Kai Havertz, kterého Kanonýři přetáhli z konkurenční Chelsea. Právě on byl podle trenéra Artety hlavním tahounem v cestě za úspěchem.

„Byl vynikající. Způsob, jakým presoval, jak inteligentně získává prostory, byl skvělý. Dostal se i do několika skvělých šancí,“ řekl Španěl. Podle něj chyběl Němci pouze gól. „Měl smůlu, že se netrefil, ale když bylo potřeba, výborně pracoval fyzicky, takže jsem s ním byl velmi spokojený,“ dodal v rozhovoru pro britská média.

Času na oslavy ale Arsenal příliš nemá. O víkendu se rozjede anglická Premier League a Gunners se představí v sobotu v domácím zápase proti Nottinghamu, Manchester City zahájí ligovou soutěž už v pátek na půdě Burnley.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.