Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Travnatá sezona odstartovala. Nejvíce turnajů čekají Britské ostrovy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejkratší část sezony zakončená grandslamovým turnajem, která se odehrává na travnatých dvorcích, na začátku týdne naplno odstartovala v několika evropských městech. Po delší odmlce se na kurty vrátili Matteo Berrettini či Nick Kyrgios.    

  Ještě se ani nedohrálo finále French Open, které bývá považované za vrchol antukové sezony, a už se zápolilo na travnatých dvorcích. Tenisté v tomto týdnu bojují o body na turnajích ve Stuttgartu a Hertogenboschi.

  V Německu se po dlouhé době ukázal v soutěžním utkání Matteo Berrettini, který se na okruhu nepředstavil kvůli operaci ruky od poloviny března. Na úvod turnaje dokázal zdolat Radu Albota ve třech setech. Nejvýše nasazeným na turnaji je Stefanos Tsitsipas.

  Ve Stuttgartu už vypadl Jiří Lehečka, který ve dvou setech nestačil na Nicka Kyrgiose. Australský bouřlivák, který se netají tím, že je tráva jeho nejoblíbenějším povrchem, znovu potvrdil, že má opravdu široký repertoár úderů a herních variant. Utkání totiž zakončil podáním spodem, které navíc provedl mezi nohami.  

  Za týden v Londýně

  Hraje se také v Nizozemsku. Největším favoritem na titul v Hertogenboschi je Daniil Medveděv, roli nasazené dvojky plní Felix Auger-Aliassime. Volný los měli v prvním kole také Taylor Fritz a Alex de Minaur.

  Zajímavé obsazení má také turnaj nižší kategorie v Nottinghamu. Na zdejším challengeru je nasazenou jedničkou Daniel Evans, který je na světovém žebříčku 35. a už má za sebou dvě výhry. Jako druhý nasazený se představil Jiří Veselý, ovšem vypadl hned v prvním kole s domácím Ryanem Penistonem, který se nachází až na konci druhé světové stovky.

  Už v minulém týdnu ozkoušel travnatý povrch dvojnásobný vítěz Wimbledonu Andy Murray. Na challengeru v britském Surbitonu došel do semifinále, ve kterém nestačil na Američana Denise Kudlu. Příští týden se představí v Queen´s Clubu, kde se sejde hromada tenistů z nejužší špičky žebříčku ATP.   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS