BasketbalTrápení u Pelikánů končí. "Saty" v NBA počtvrté mění dres, restart mu...

Trápení u Pelikánů končí. „Saty“ v NBA počtvrté mění dres, restart mu umožní Portland

Když český basketbalista Tomáš Satoranský po olympijských hrách v Pekingu měnil dres, fanoušky krok zalil optimismem. Nutno říct, že zpočátku působení v New Orleans vypadalo celkem nadějně, v posledních týdnech ale bývalý hráč Barcelony spíše vysedává na lavičce. Teď by mohlo přijít vysvobození, „Saty“ byl vyměněn do Portlandu.

Psal se rok 2016 a česká basketbalová veřejnost slavila. Do zámořské NBA, nejlepší ligy planety, zamířil v pořadí už čtvrtý Čech. Tomáš Satoranský hraje za Atlantikem dodnes, během pár let už ale stihl vystřídat několik klubů. Do toho posledního zamířil český kapitán včera.

Washington, Chicago, pak New Orleans. Od Satoranského si ve městě jazzu představovali leccos, ze všeho nejvíce měl ale pomáhat mladým a zářit na palubovce. „Podle mě to bude podobná situace, jako když jsem přicházel do Chicaga. Je tam hodně mladých hráčů a já tam budu jeden z těch zkušenějších,“ říkal Satoranský po letním přestupu.

Jenomže zkušenost, kterou měl „Saty“ ztělesňovat, vysedává většinu času jen na lavičce. Start sice měl celkem slušný, z posledních 13 utkání za Pelicans ale zasáhl pouze do jediného. Což samozřejmě trápilo jeho i vedení týmu. Klub se tak rozhodl Satoranského vyměnit.

Čecha vítá Portland

Satoranský si v New Orleans zvykl kromě lavičky také na přítomnost mořského vzduchu a ten by mu mohla nabídnout i nová adresa. Dříve vyhlášený přístav Portland leží na západní břehu Spojených států amerických, přibližně 100 kilometrů od Pacifiku.

Co se týče basketbalu, ten ve městě hraje prim, i když výsledkově to také žádná sláva není. New Orleans v Západní konferenci NBA okupuje desátou příčku, Portland je jedenáctý. Žádná velká a drastická změna se tak na palubovce pro Satoranského odehrávat nebude.

Co Čech od angažmá očekává? Rozhodně více prostoru. Do základní sestavy Pelikánů se za celou dobu svého působení v týmu prodral jen třikrát, většinou naskakoval do zápasů z lavičky nebo čas zazářit nedostal vůbec. Teď by chtěl minimálně navázat na úspěchy z Washingtonu.

Do nočního zápasu se ještě Satoranský nedostal, mluví se ale o tom, že příště už by mohl dostat prostor. Příští utkání odehraje Portland už ve čtvrtek v noci, doma ho čekají basketbalisté Los Angeles Lakers.

Nejčtenější tento týden

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama