9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Trápení Sparty pokračuje, na Letné jí ukradl bod Zlín. Plzeň vyhrála u Nisy a vede ligu

Další ztráta, již třetí v řadě. Sparta doma remizovala se Zlínem 0:0 a po závěrečném hvizdu sudího Berky se Generali Česká pojišťovna Arenou rozléhalo hlasité bučení a pískání fanoušků. O poznání radostnější emoce zažívá Viktoria Plzeň, ta zvítězila v Liberci 1:0 a vede ligu.

Po remízách s Bohemians a Jabloncem očekávala pražská Letná jasnou výhru domácích nad nevýrazným Zlínem. Sparta si ale ani se ševci nedokázala poradit, a to i přesto, že se po trestu vrátil do základní sestavy Jan Kuchta. A sluší se podotknout, že blíže ke třem bodům měl po devadesáti minutách rozhodně tým kouče Jelínka…

První poločas nenabídl příliš hezký fotbal, domácí vystřelili na branku Trinity jen jednou. Pěkně se prezentoval zlínský Jawo, jenž dělal defenzivě Sparty veliké problémy. Ani jeden z jeho pokusů však neskončil za zády Dominika Holce.

Po přestávce vyběhla na pažit obrovsky hladová Sparta. Od začátku druhé půle hosty mačkala na vlastní polovině a několikrát se propracovala k zajímavým střelám. Avšak ty, které šly mezi tři tyče, likvidoval výborný Rakovan, případně některý z obránců. Kuchtovi zabránila ve skórování, mimo zákrok zlínského golmana, i tyčka.

Žlutomodří precizně bránili. Padali do střel, vyhrávali souboje… A když už nějaký balon propadl za obrannou řadu, podržel své mužstvo brankář. Sparta musela defenzivu otevřít, čehož Zlín okamžitě využil. Sám na branku se řítil po přihrávce od Jawa Martin Fillo, z hranice vápna ale napálil, naneštěstí pro hostující mužstvo, jen břevno. Silný pak v podobné šanci nevyzrál na Holce.

Ale ani Sparta žádnou ze svých šancí nevyužila, 12 354 diváků na Letné tak vidělo bezbrankovou remízu 0:0. A své hráče fanoušci „odměnili“ ohlušujícím pískotem…

Liberec podlehl Plzni, Jablonec zapsal pátou červenou

V dalším sobotním utkání sedmého ligového kola byla k vidění výhra viktoriánů u liberecké Nisy. Na stadionu Slovanu vsítil jedinou branku zápasu ve 41. minutě Sýkora. Ex-slávistický záložník využil Mosquerovy přihrávky a vyčistil prostor u pravé tyče branky domácích. A přesto, že se jednalo o jediný přímý střelecký pokus Viktorie na branku Liberce za celý zápas, stačilo to. Plzeň vyhrála 1:0 a vede Fortuna ligu.

Již pět červených karet? Tolik stihli jablonečtí za prvních sedm ligových kol. Ke Krobovi, Považancovi a Surzynovi se v Teplicích přidal Malínský a Jovovič. Tým trenéra Horejše navíc prohrál 2:3 a je patnáctý.