FotbalTragédie před zápasem LaLigy. Divák podlehl následkům kolapsu na tribuně

Tragédie před zápasem LaLigy. Divák podlehl následkům kolapsu na tribuně

Před středečním desátým kolem španělské LaLigy, konkrétně před duelem mezi Realem Sociedad a Mallorcou, došlo k tragické události. Na tribuně zkolaboval jeden z domácích fanoušků, který byl následně převezen do nemocnice, kde zemřel.

Fotbalisté Realu Sociedad i Mallorcy už stáli v tunelu a chystali se vběhnout do Reale Areny v San Sebastianu. Jenže následně byli posláni zpět a start duelu byl o patnáct minut odložen. Samotní hráči nevěděli, co se děje. Vše se dozvěděli až později.

Přímo na tribuně zkolaboval jeden z velkých fanoušků domácích, který byl zároveň i ve speciálním klubu. Jakmile padl k zemi, ihned k němu byli povoláni záchranáři a ti se mu snažili ihned na místě pomoct a přivést ho zpět k životu.

O pár chvil později byl pětasedmdesátiletý muž převezen do nemocnice, kde nakonec svůj boj prohrál a zemřel. Jaká byla přesná příčina smrti, to zatím není známo.

Jakmile se domácí fotbalisté o tragické události dozvěděli, vítězství nad Mallorcou mu věnovali. „V životě je mnoho důležitějších věcí, než je fotbal,“ řekl po zápase střelec vítězné branky Mikel Merino. „Toto vítězství je pro něj a pro jeho rodinu,“ dodal šestadvacetiletý španělský záložník, jenž letos v LaLize odehrál všech deset zápasů, ale až proti Mallorce zaznamenal svou první branku.

„Jsme zarmouceni smrtí člena našeho klubu, který zemřel před dnešním zápasem. Dnešní vítězství je pro vás,“ napsali zástupci Realu Sociedad na svůj twitterový účet.

Real Sociedad svého soupeře porazil 1:0, když se už ve čtvrté minutě dokázal po rohovém kopu prosadit již zmíněný Mikel Merino, jenž v pokutovém území vyskočil ze všech nejvýš a trkl hlavou balon za záda Rajkoviče.

Hosté mohli srovnat ve třinácté minutě, ale Ángel Rodríguez napálil pouze břevno. Navýšit vedení Sociedadu mohl Takefusa Kubo, ale v dobré pozici trefil pouze hostujícího gólmana. Po změně stran Mallorca vyrovnala zásluhou Senegalce Ndiaeho, jenže gól přezkoumal VAR, odhalil faul a skóre se tak neměnilo.

Real Sociedad tak udolal Mallorcu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a aktuálně mu tak ve španělské nejvyšší soutěži patří třetí místo za vedoucím Realem Madrid a druhou Barcelonou, která má 22 bodů, stejně jako tým ze San Sebastianu. Katalánci ale mají jeden zápas k dobru.

Naopak Mallorca se v posledních zápasech trápí. Za poslední čtyři duely získala pouze jeden bod. Celkově jich má 9 a patří jí patnácté místo. Na první sestupovou pozici, kterou okupuje Almería, má náskok pouhých dvou bodů.

Nejčtenější tento týden

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.

Salah chce Liverpool zpátky mezi elitu

Mohamed Salah se po další porážce Liverpoolu ozval nezvykle důrazným prohlášením. Egyptský křídelník po sezoně klub opustí, ještě před odchodem ale chce Reds pomoct alespoň k postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Zároveň připomněl, jakou identitu podle něj Liverpool ztratil a k čemu by se měl vrátit.

Oktagon v Hannoveru nabídl osm ukončení, Max Holzer zůstal neporažen

Oktagon 88 v Hannoveru přinesl divoký večer plný rychlých finišů. V ZAG Areně skončilo před limitem osm z deseti zápasů a domácí publikum dostalo přesně to, kvůli čemu přišlo: vítězství Maxe Holzera v hlavním duelu večera. Německý talent v prvním kole ukončil zkušeného Khalida Taha a dál drží neporazitelnost.

Xabi Alonso převezme Chelsea po sezoně

Chelsea má nového trenéra pro příští sezonu. Londýnský klub oznámil příchod Xabiho Alonsa, který se na Stamford Bridge dohodl na čtyřleté smlouvě. Funkci převezme po skončení aktuálního ročníku.

Lewandowski po sezoně skončí v Barceloně

Robert Lewandowski po sezoně opustí Barcelonu. Sedmatřicetiletý polský útočník oznámil konec na sociálních sítích a potvrdil, že jeho smlouva nebude prodloužena. V katalánském klubu strávil čtyři roky.

Fabio Wardley chce zpět svůj pás. Po epické bitvě s Duboisem chce odvetu

Těžká váha má před sebou další velký britský souboj. Fabio Wardley po dramatické porážce s Danielem Duboisem okamžitě aktivoval klauzuli o odvetě a chce získat zpět titul mistra světa organizace WBO. Jejich první duel nabídl jeden z nejlepších zápasů posledních let a fanoušci nyní netrpělivě čekají na pokračování.

Luke Humphries znovu děsí konkurenci. Obhájce titulu načasoval formu v Premier League dokonale

Ještě před několika týdny vypadal jeho postup do play-off Premier League téměř nemožně. Nyní je ale Luke Humphries zpět mezi největšími favority na titul. Obhájce prvenství ovládl patnáctý večer soutěže v Birminghamu a před vyřazovací částí vyslal soupeřům jasný vzkaz: s „Cool Handem“ se musí znovu počítat.

Dobeš podržel Montreal a Vegas slaví postup

Jakub Dobeš pomohl Montrealu k důležité výhře v play off NHL. Canadiens uspěli v Buffalu 6:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Vegas zvládlo duel v Anaheimu, vyhrálo 5:1 a postoupilo do finále Západní konference. Tomáš Hertl přidal asistenci, Lukáši Dostálovi sezona skončila.

Striptérky z Montrealu plánují masivní stávku během Velké ceny Kanady F1

Montreal čeká během závodu Formule 1 neobvyklý protest. Striptérky plánují stávku právě na jeden z nejvýdělečnějších víkendů roku. Chtějí tak upozornit na pracovní podmínky, které podle nich dlouhodobě přehlížejí kluby i úřady.

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama