7.4 C
    Pátek 29. března 2024

Trable kapitána Chorvatů! Pozitivní test na covid zjistil až po odehraném poločase

Zajímavou scenérii přinesl včerejší přátelský zápas mezi Tureckem a Chorvatskem. Ještě více než samotný fotbal zaujala veřejnost situace okolo chorvatského kapitána Domagoje Vidy. Ten totiž s klidným svědomím nastoupil do utkání, v poločase ale zjistil, že mu vyšel pozitivní výsledek testu na koronavirus.

Včera vpodvečer byly na programu přátelské zápasy evropských reprezentací. Mezi dvěma desítkami duelů figuroval také souboj Turecka a Chorvatska. Rozhodčí naposledy fouknul do píšťalky za stavu 3:3, takže z diváckého hlediska šlo o velice atraktivní utkání. Kromě toho ale nastala ještě jedna velice neobvyklá situace. Domagoj Vida musel o poločase střídat kvůli koronaviru.

„Lékařský tým chorvatské reprezentace na konci poločasové přestávky oznámil, že se mezi hráči jeden objevil pozitivní nález,“ uvedli Chorvaté. Kouč ihned svého svěřence stáhl a Vida kabinu opustil. Fotbalista teď bude muset strávit několik dní i izolaci. Naštěstí pro něj nemusí jezdit tak daleko. Hrálo se totiž v Turecku, kde Vida působí i na klubové úrovni.

Chorvatský národní tým doufá, že situace okolo svého kapitána nezasáhne zbytek kádru. Všichni negativně testovaní totiž letí do Stockholmu, kde se už za dva dny utkají v rámci skupiny Ligy národů s výběrem Švédska. O inkubační době 14 dnů se ale ví a vzhledem k tomu, že 31letý kapitán seděl se spoluhráči v jedné šatně, může ještě nastat velký problém.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.