5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Top přesilovky, jistý Vejmelka. Český výběr přejel Němce a zahraje si semifinále

Úspěšné čtvrtfinále mají za sebou hokejisté České republiky na mistrovství světa ve Finsku. Třetí tým skupiny B vstupoval do zápasu s druhým Německem z áčka v roli favorita a dokonale toho využil. Zejména díky využitým přesilovým hrám a obětavému výkonu si Češi zahrají teprve druhé semifinále během šesti let.

Nevyšlo to v Rusku, Francii a Německu, Dánsku ani Lotyšsku, do semifinále se český tým probojoval naposledy v roce 2019 v rámci šampionátu na Slovensku. Letos si ve Finsku zápas o postup do finále zopakuje. Český nároďák porazil Německo a dal zapomenou na prohry s Finy a Rakušany ve skupině.

Klíčem k úspěchu byly tentokrát přesilové hry. Ty využili Češi hned dvě ze dvou v první třetině, nejprve se trefil už ve 3. minutě David Pastrňák, po něm byl v 11. minutě úspěšný nejproduktivnější hráč turnaje Roman Červenka. Třetí gól přidal český tým po změně stran, kdy se prosadila už potřetí první přesilovková formace. Tentokrát mířil přesně David Krejčí.

Český tým se nenechal náskokem ukolíbat, nutno ale říct, že i Německo mělo několik slibných šancí. Třikrát zvonila branková konstrukce, reprezentace našich západních sousedů v závěru zkoušela také zajímavý tah s brankářem. Phillip Grubauer mířil na střídačku celkem třikrát, Němci dali jeden gól.

Dobrá obrana, skvělý Vejmelka

Brankář Karel Vejmelka podal podobně jako zbytek jeho spoluhráčů skvělý výkon a kapituloval jen jedinkrát. Nad jeho síly byla přízemní střela talentovaného beka Moritze Seidera. „Viděl jsem jí na poslední chvíli, bylo přede mnou hodně lidí. Už jsem si nestihl kleknout, uvařili nás,“ řekl Vejmelka v pozápasovém rozhovoru.

Jinak ale působil jistě, přálo mu i štěstí, pomáhali mu blokující spoluhráči a připsal si 21 přesných zásahů. Také jeho měrou se Češi mohou těšit na semifinálovou bitvu. „Štěstí při nás stálo, ale k tomu to patří. Dneska jsme si to zasloužili, tvrdě jsme si za tím šli,“ doplnil brankář Arizony Coyotes.

Na Bratislavu se v české kabině nezapomnělo. Při posledním postupu do semifinále v roce 2019 byl soupeřem Čechů také výběr Německa. Tehdy se slavila výhra 5:1, tentokrát byl triumf o jeden gól hubenější. Na tom ale vůbec nesejde, šance na zisk medaile je živější než kdy dříve.

Už dnes večer se Češi dozví jméno dalšího soupeře, se kterým si to v sobotu v přímém souboji o postup do finále rozdají.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.