Více
  8.5 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Tokio mu uniklo, teď si Přindiš spravil chuť. Podruhé v kariéře ovládl Světový pohár

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když se kajakář Vít Přindiš dozvěděl, že se nevejde do nominace na olympijské hry do Tokia, zavládl u něj smutek. Úřadující mistr Evropy si ale ve Světovém poháru spravil chuť. Po čtyřech závodech kraloval pořadí a podruhé v kariéře vybojoval prestižní trofej. Formu potvrdil v posledním klání ve francouzském Pau.

  Před olympiádou se tohle téma hodně řešilo. Mnozí řadili Přindiše mezi žhavé kandidáty na cenný kov, 32letý kajakář ale nakonec na akci ani neodjel. Podle stanovených norem totiž mohl do Tokia jen jeden zástupce vodního slalomu z každé země.

  Místo mu vzal následný šampion Jiří Prskavec, kterému jeho kolega na dálku fandil. „Přeju mu úspěch. Už jsem říkal, že si olympijskou nominaci neskutečně zasloužil. Byl suverénní,“ říkal Přindiš před největší sportovní akcí roku.

  Teď ale Přindiš může slavit i sám. Po letošním triumfu na mistrovství Evropy ovládl i Světový pohár. Do své sbírky tak přidal po roce 2017 druhé vítězství v kariéře. Nad svým úhlavním sokem ze Slovinska zvítězil o 24 bodů.

  „Body jsem ale nepočítal. Říkal jsem si: Sjeď nejlepší jízdu, jakou dokážeš, a uvidíš, na co to bude stačit. Jedinou jistotu jsem měl, že když vyhraju, tak to vyhraju celkově, to se naštěstí povedlo, takže nemusím nic počítat,“ řekl Radiožurnálu bezprostředně po závodě v Pau.

  Ve Francii mu to sedí

  Na trati v Pau už Přindiš kraloval mistrovství Evropy a skvělou jízdu prožil i během světového šampionátu. Navíc tady letos končil i Světový pohár, který nakonec český borec ovládl. „Jsou to nádherné pocity,“ ví sám.

  Zároveň ale dodal, že na psychiku byla příprava hodně náročná. „Byl jsem v noci nervózní, nad ránem jsem se probudil a říkal jsem si: Sakra, dneska je ten poslední závod. Ale pak jsem se na vodě cítil dobře a nechal jsem jízdy jet,“ pokračoval.

  Přindiš se probil do čela pořadí minulý víkend v Seu d’Urgell a už se ho nepustil. I bez olympijských her tak může letošní sezonu považovat za jednu z nejúspěšnějších ve své dosavadní kariéře.

  „Je skvělé být podruhé v kariéře celkovým vítězem Světového poháru,“ dodal.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama

  1 komentář

  1. One of America’s most accurate tech investors says this tech could trigger the single biggest financial event since 1602

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama