Více
  19.1 C
  Czech
  Středa 26. června 2024

  Tokijská jízda. Seemanová zaspala, pak zničila rekord, Vondroušová smetla domácí „star“

  Včera to cinklo, dnes se psaly dějiny. Tak by se dalo shrnout počínání českých sportovců a sportovkyň na olympiádě v Tokiu. Na dvě medaile navázaly svými výkony zejména plavkyně Seemanová a tenistka Vondroušová. Jedna má rekord a finále, ta druhá vyřadila světovou dvojku Ósakaovou.

  Kdo si dnes v noci přivstal, určitě nelitoval. Ti, kdo ne, měli by teď pozorně číst. Úterní program toho z českého pohledu opět nabízel a nabízí až, až. Ve 3 hodiny ráno se postavila na start i plavkyně Barbora Seemanová, která se rvala o postup v semifinále volného způsobu na 200 metrů.

  Zle mohlo být už před samotným vstupem do bazénu, Seemanová si totiž zapomněla nařídit budíček. „Já jsem měla vstávat v šest, ale zapomněla jsem si nařídit budíka. Naštěstí ho měla Kíťa (Kristýna Horská), která je se mnou na pokoji a vstávala v šest dvacet. Pak jsme si s trenérkou spletly hodiny na autobus, ale dopadlo to fajn, jsem tady,“ smála se pro Českou televizi.

  Česká medailová naděje odlétla do Tokia s několika cíli, mezi kterými figuroval postup do finále i překonání vlastního národního rekordu. A to se povedlo, čas z mistrovství Evropy v Budapešti překonala o 13 setin sekundy.

  1:56,14, tak zní údaj, který se do plaveckých kronik v Čechách zapíše jako rekordní. „Neuvěřitelný. Je to fakt krásný pocit a jsem nadšená,“ prozradila České televizi rekordmanka Seemanová. Ve finále her se plavec či plavkyně objevili naposledy v roce 2000.

  Senzace na kurtu!

  Zní to až neuvěřitelně, ale pod raketou české tenistky Markéty Vondroušové skončila světová dvojka a jedna z největších medailových nadějí Japonska, která dokonce zapalovala i olympijský oheň. Češka smetla ve dvou setech Naomi Ósakaovou a v tom prvním ji dokonce povolila jen jedinou hru.

  První set tedy asi není třeba nějak více rozebírat. Rozdíl 40 míst v žebříčku WTA nebyl vůbec znát a Vondroušová honila svou soupeřku po kurtu. V tom druhém se ale manko zpočátku přihlásilo, z 0:2 ale česká tenistka otočila na 3:2.

  Pak už to byla krasojízda, která završila úžasnou cestu do čtvrtfinále turnaje na olympiádě v Tokiu. Češky ještě nikdy olympijské zlato nevyhráli, v roce 1996 byla bronzová Novotná, před 5 lety také Petra Kvitová.

  S olympiádou se loučí Krejčíková i Macháč

  Své osmifinálové bitvy bohužel nezvládla ani Barbora Krejčíková ani Tomáš Macháč. Jediný český člen mužského pavouka nestačil ve dvou setech na Argentince Schwartzmana, vítězka French Open podlehla Švýcarce Bencicové. Čtvrtfinále si ale i tak mohou stále zahrát dvě Češky, v osudí je ještě Karolína Plíšková.

  Olympijské hry v Tokiu – konečné výsledky turnaje žen:

  • Vondroušová – Ósakaová 6:1, 6:4
  • Krejčíková – Bencicová 6:1, 2:6, 3:6

  Olympijské hry v Tokiu – konečné výsledky turnaje mužů:

  • Macháč – Schwartzman 4:6, 5:7

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.