Tipy na sázeníTipy na sázení: STEFANOS TSITSIPAS vs. DANIIL MEDVEDĚV

Tipy na sázení: STEFANOS TSITSIPAS vs. DANIIL MEDVEDĚV

Druhé semifinále Australian Open v mužském pavouku obstarají Stefanos Tsitsipas s Daniilem Medvedevem. Papírovým favoritem na vítězství je ruský tenista, avšak určitě jej nečeká jednoduchý úkol. Jak zápas dopadne?

Stefanos Tsitsipas je třiadvacetiletý řecký tenista. V žebříčku ATP se v současné chvíli nachází na čtvrtém místě. Jeho kariérním maximem na Australian Open je semifinále, které si zahrál v letech 2019 a 2021. V pátek se athénský rodák pokusí tuto statistiku vylepšit.

Na úvodním grandslamovém turnaji se Tsitsipas nachází v dobrém rozpoložení. Během své cesty do semifinále ztratil čtyři sety, přičemž největší problémy mu nadělal Američan Taylor Fritz (4:6, 6:4, 4:6, 6:3 a 6:4). Nyní už tedy můžeme s jistotou říci, že jej ani operace lokte nezabrzdila.

Zůstává ale otázkou, zda jeho výkon bude stačit na Daniila Medvedeva, světovou dvojku. Ruský tenista útočí na druhý grandslamový triumf v řadě. Minulý rok si na Australian Open zahrál finále, kde ovšem nestačil na Novaka Djokoviče.

Pětadvacetiletý Rus, jenž má nepochybně ambice sesadit z trůnu Novaka Djokoviče, přišel v dosavadním průběhu turnaje o čtyři sety. Ve čtvrtfinále proti Augeru-Alliasimevovi prohrával již 0:2 na sety. Dokonce musel čelit i mečbolu, ale zápas se mu podařilo otočit ve svůj prospěch, čímž ukázal psychickou odolnost.

Pokud se podíváme na statistiku vzájemných zápasů, tak zjistíme, že půjde již o deváté měření sil. Úspěšnějším hráčem je prozatím Medvedev, který se z vítězství mohl radovat již v šesti případech.

Na co si tedy vsadit? Papírovým favoritem na postup do finále je Medvedev. Ten by rád navázal na loňské vítězství 6:4, 6:2 a 7:5 (jednalo se rovněž o semifinále Australian Open). Rodák z Moskvy by se tedy opět měl probojovat do finále.

Tip na sázení | Medvedev vyhraje v kurzu 1.41 u Tipsportu

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama