Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Tiger Woods je opět ve svém živlu. Po únorové havárii dělá pokroky, zašel i na odpaliště

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Program legendárního golfisty Tigera Woodse se letos nesl v duchu rehabilitace a sbírání se z děsivé nehody, kterou utrpěl v únoru letošního roku. Prvotní cíle splnil, začal znovu chodit a dokonce už zamířil i na odpaliště. Naděje na návrat mezi golfovou smetánku tak ještě stále nezhasla.

  Statistiky golfové star Tigera Woodse berou dech. Dost možná nejlepší hráč všech dob si připsal 81 triumfů na okruhu PGA, 15krát ovládl slavný major a mnoho let patřil mezi nejvýdělečnější sportovce planety. Jeho kariéru ale zhatily i přešlapy. Ať už je řeč o aférkách, alkoholu nebo nehodách.

  Ty měl Woods celkem dvě, po té poslední se ale dokonce mluvilo o tom, že už nikdy nebude chodit. Na konci února jel směrem ke své vile v Los Angeles a v rychlosti více než 120 km/h najel na obrubník a se svým SUV se několikrát převrátil. Záchranáři ho dokonce museli z vozu vystříhat.

  Golfista ze Spojených států amerických utrpěl mnohočetná zranění nohou, na sále strávil několik hodin a následná rehabilitace trvá prakticky doteď. „Bylo úplně něco jiného. Při svých předchozích zraněních jsem musel absolvovat více rehabilitačních procesů, ale tohle bylo daleko bolestivější,“ řekl Woods magazínu Golf Digest.

  Woods už se ale přes všechno přenesl a mimo jiné prozradil i to, co je jeho hlavním cílem. Návrat na okruh? Zatím ne. „Moje fyzioterapie mě hodně zaměstnává. Každý den dělám rutinu a soustředím se na svůj cíl č. 1: chodit po svých. Beru to krok po kroku,“ potvrdil.

  Dělá pokroky

  Zdá se, že první mise byla z pohledu Tigera splněna. Bývalá světová jednička zveřejnila na svém Twitteru video, na kterém se pohybuje po odpališti a švihá míčky do dálky. Že by tak přeci jen existovala nějaká šance na comeback na okruh PGA?

  „Dělám pokroky,“ napsal ke svému videu. Podle svých slov mu kromě lékařů, záchranářů a zdravotníků výrazně pomohla při zotavování také podpora věrných fanoušků, kteří mu posílali vzkazy téměř z každého koutu světa. Woods i díky nim překonal obtíže tak rychle.

  „Měl jsem tolik podpory od lidí jak v golfu, tak mimo něj. Hodně to pro mě znamená a moc mi to pomohl,“ doplnil golfista.

  Co myslíte? Budeme svědky velkolepého návratu?

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ