Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Tenista Zverev má trable. Bývalá přítelkyně ho obvinila z domácího násilí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tenisová asociace ATP vyšetřuje v posledních dnech obvinění z domácího násilí a zneužívání. Bývalá přítelkyně německého tenisty Alexandera Zvereva Olga Sharypova totiž osočila svého bývalého partnera z emociálního vydírání a fyzického napadání. Organizace světové tenisové tour uvedla, že odsuzuje jakoukoli formu násilí a vše bude se členy ATP okamžitě řešit.

  Před letošním US Open byl talentovaný tenista Alexander Zverev konfrontován s výpovědí bývalé přítelkyně, jež v sérii rozhovorů pro světová média mluvila o fyzickém i psychickém týrání během turnajů v New Yorku, Šanghaji a Ženevě. Tenista ji měl například dusit polštářem, slovně napadat, fyzicky ubližovat, či sexuálně zneužívat.

  Kvůli obrovskému psychickému nátlaku nebyla Ruska daleko od spáchání sebevraždy. Sama si píchala do těla inzulín a jen díky včasnému zásahu přátel se jí dostalo brzké pomoci záchranářů.

  „Obvinění vznesená proti Alexandru Zverevovi považujeme za velmi vážná a my, jakožto vedení, jsme zodpovědní za jejich řešení,“ říká ve svém prohlášení generální ředitel ATP Massimo Calvelli. „Doufáme, že v průběhu pátrání zjistíme skutečná fakta, a budeme tak moci vyvodit správné závěry a učinit vhodná opatření,“ dodává ředitel.

  Zverev se proti obviněním brání

  Sám hráč však opakovaně uvedl, že případ není skutečný: „Vždy si budu stát za tím, že obvinění jsou křivá a vše, co bylo v médiích řečeno, považuji za spiknutí a neodůvodněné napadení.“

  Alexander Zverev zároveň organizaci ATP sdělil, že bude rád na vyšetřování spolupracovat a poskytne veškeré materiály, které by mohly pomoci k jeho očištění. „Nemohu se dočkat, až se ukáže pravda. Očistu ATP plně podporuji a chci být její součástí,“ pronesl sebevědomě Zverev.

  Situace je však velmi zamotaná, právník Rusky Sharypove dřímá v rukou několik důkazů v podobě fotek krvavého obličeje zmíněné ženy, lékařská vyšetření, či snímky konverzace mezi Zverevem a Sharypovou na sociálních sítích. Celý příběh tak přináší zajímavou zápletku a vyšetřování nejsou zdaleka u konce.

  Přestože je vytáhlý tenista uprostřed složitého a náročného vyšetřování, bude mu umožněno nastoupit během tohoto týdne do turnaje Masters v Indian Wells, kde obhajuje veledůležité body do světového žebříčku. Momentálně je rodák z Hamburku čtvrtým nejlepším hráčem světa a v nadcházejícím měsíci má v plánu hrát finále ATP Tour v Itálii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ