Více
  10.6 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Tenista Zverev má trable. Bývalá přítelkyně ho obvinila z domácího násilí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tenisová asociace ATP vyšetřuje v posledních dnech obvinění z domácího násilí a zneužívání. Bývalá přítelkyně německého tenisty Alexandera Zvereva Olga Sharypova totiž osočila svého bývalého partnera z emociálního vydírání a fyzického napadání. Organizace světové tenisové tour uvedla, že odsuzuje jakoukoli formu násilí a vše bude se členy ATP okamžitě řešit.

  Před letošním US Open byl talentovaný tenista Alexander Zverev konfrontován s výpovědí bývalé přítelkyně, jež v sérii rozhovorů pro světová média mluvila o fyzickém i psychickém týrání během turnajů v New Yorku, Šanghaji a Ženevě. Tenista ji měl například dusit polštářem, slovně napadat, fyzicky ubližovat, či sexuálně zneužívat.

  Kvůli obrovskému psychickému nátlaku nebyla Ruska daleko od spáchání sebevraždy. Sama si píchala do těla inzulín a jen díky včasnému zásahu přátel se jí dostalo brzké pomoci záchranářů.

  „Obvinění vznesená proti Alexandru Zverevovi považujeme za velmi vážná a my, jakožto vedení, jsme zodpovědní za jejich řešení,“ říká ve svém prohlášení generální ředitel ATP Massimo Calvelli. „Doufáme, že v průběhu pátrání zjistíme skutečná fakta, a budeme tak moci vyvodit správné závěry a učinit vhodná opatření,“ dodává ředitel.

  Zverev se proti obviněním brání

  Sám hráč však opakovaně uvedl, že případ není skutečný: „Vždy si budu stát za tím, že obvinění jsou křivá a vše, co bylo v médiích řečeno, považuji za spiknutí a neodůvodněné napadení.“

  Alexander Zverev zároveň organizaci ATP sdělil, že bude rád na vyšetřování spolupracovat a poskytne veškeré materiály, které by mohly pomoci k jeho očištění. „Nemohu se dočkat, až se ukáže pravda. Očistu ATP plně podporuji a chci být její součástí,“ pronesl sebevědomě Zverev.

  Situace je však velmi zamotaná, právník Rusky Sharypove dřímá v rukou několik důkazů v podobě fotek krvavého obličeje zmíněné ženy, lékařská vyšetření, či snímky konverzace mezi Zverevem a Sharypovou na sociálních sítích. Celý příběh tak přináší zajímavou zápletku a vyšetřování nejsou zdaleka u konce.

  Přestože je vytáhlý tenista uprostřed složitého a náročného vyšetřování, bude mu umožněno nastoupit během tohoto týdne do turnaje Masters v Indian Wells, kde obhajuje veledůležité body do světového žebříčku. Momentálně je rodák z Hamburku čtvrtým nejlepším hráčem světa a v nadcházejícím měsíci má v plánu hrát finále ATP Tour v Itálii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Grigor Dimitrov

  Indian Wells plné překvapení. Dimitrov porazil Medveděva a už je v semifinále

  Turnaj v Indian Wells se pomalu blíží ke svému vrcholu. Po čtvrtfinálových zápasech, které se hrály v noci z čtvrtka na pátek, už je rozhodnuto o prvních dvou semifinalistech. Jedním z nich je Grigor Dimitrov, který zažívá jeden z nejúspěšnějších turnajů za poslední roky.
  Barbora Krejčíková

  Čtvrtfinále v Indian Wells bez české vlajky. Překvapivý konec postihl i Krejčíkovou

  Turnaji na dvorcích v Indian Wells se v tenisových kruzích přezdívá „pátý grand slam“. Závěr prestižní akce za Atlantským oceánem se ale bude muset obejít bez české účasti. Poslední naděje, tenistka Barbora Krejčíková, vypadla v osmifinále. Polknout navíc musela i konec ve čtyřhře.
  Karolína Plíšková

  Plíšková potvrdila roli nasazené jedničky. Dál jde i Krejčíková, Kvitová bohužel končí

  Turnaj ženského okruhu WTA v Indian Wells se přesunul do třetího kola. V noci ze soboty na neděli se představily i nasazené hráčky, tedy včetně jedničky Karolíny Plíšková. Na úvod turnaje nezaváhala, postup oslavila i krajanka Krejčíková. Kvitová se ale bohužel s turnajem loučí.
  Andy Murray

  Murray našel zatoulané boty i prstýnek. Jeho příhoda měla šťastný konec

  Kuriózní situace se udála britskému tenistovi Andymu Murraymu. Na zpocené boty, které si dal po tréninku před začátkem turnaje v Indian Wells vyvětrat pod auto, si přišněroval snubní prsten a další den už tam boty nebyly. Celá událost nakonec měla šťastný konec.
  Novak Djokovič

  Do Indian Wells nejede ani Djokovič. Divokou kartu naopak dostala senzace US Open

  Turnaji na dvorcích v Indian Wells se přezdívá „pátý grand slam“. I přes to se ale letos prestižní podnik bude muset obejít bez velkých hvězd. Po Ósakaové, Bartyové či Williamsové nepojede do pouště ve Spojených státech ani srbská jednička Novak Djokovič. Důvod zatím známý není.
  Laver Cup

  Ze zisku Laver Cupu se opět radují Evropané. Zbytek světa na jízdu nenašel odpověď

  O víkendu se konal již čtvrtý ročník Laver Cupu, ve kterém se proti sobě utkávají tenisté z Evropy a zbytku světa. Z konečného vítězství se radovali hráči ze starého kontinentu, kteří své soupeře přejeli vysokým rozdílem.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama