Více
  8.5 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Tenhle příběh zahřeje. Sprinter má zlato i díky ženě, která mu půjčila na taxík

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Olympijské hry v Tokiu jsou zdárně u konce, i po jejím skončení se ale v médiích objevují pozoruhodné příběhy. Stejný přívlastek by se dal uvést i u story okolo jamajského sprintera Hansleho Parchmenta. Tomu zachránila krk i šanci na zisk medaile dobrovolnice, která mu půjčila peníze.

  Jamajčan Parchment jel do Japonska s jasným cílem. Vyhrát zlatou medaili v závodě na 110 metrů překážet. To se mu nakonec s vypětím všech sil povedlo, neměl ale na tom zásluhu jen on sám. Pomocnou ruku mu totiž podala i jedna žena.

  Běžce čekal semifinálový závod, tak nastoupil do autobusu, který ho měl k trati dovézt. To by samo o sobě tak zajímavé nebylo, kdyby ovšem Parchment nenastoupil do špatného vozu, který ho dovezl úplně jinam. Přesněji k plaveckému stadionu.

  V tu chvíli jamajský reprezentant věděl, že je zle. Pokud by totiž chtěl „chytit“ další, který ho dopraví na tu správnou adresu, nestihl by to. A tak zkoušel alternativy. Nakonec mu pomohla dobrovolnice stojící poblíž stadionu.

  Porušila protokol, půjčila mu peníze a vyslala ho taxíkem na atletický ovál. Nakonec mu zachránila celý výlet do Tokia, neboť Jamajčan vše stihl, v semifinále zaběhl druhý nejrychlejší čas a postoupil do finále.

  Nakonec vybojoval olympijské zlato!

  Rychlejší než Parchment byl jen Grant Holloway ze Spojených států amerických, role se ale následně obrátily. Ve finále proběhl překážky a 110metrovou trať nejrychleji Jamajčan a domů si tak odveze zlatou olympijskou medaili.

  Když pak bylo jasné, že rodák z města Saint Thomas a bronzový medailista z Londýna uspěje, rozhodl se vše vyslat na sociální sítě. Své zachránkyni samozřejmě poděkovat, vyhledal ji, ukázal medaili a věnoval tričko spolu s vrácenými penězi za taxík.

  Příběhu se ihned chytla řada lidí. Žasnou jak nad neschopností atleta, tak nad solidárním gestem, kterým jeho účinkování na olympiádě zachránila dobrovolnice. Na olympijský hrách se psala řada příběhů, jak těch s dobrým koncem, tak i špatným.

  Ten, ve kterém figuroval Jamajčan, nakonec dopadl ukázkově. Životní výsledek by ale zřejmě bez pomoci zaběhnout nedokázal.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama