-3.9 C
Czech
Neděle 11. ledna 2026
FORTUNA:LIGATecl řídil další sešívanou show, Slavia zneškodnila Dynamo. Body urval také Liberec

Tecl řídil další sešívanou show, Slavia zneškodnila Dynamo. Body urval také Liberec

Znovu šest gólů, znovu šéfem střelnice dvaatřicetiletý Stanislav Tecl. Fotbalisté Slavie si ve Fortuna Areně tentokráte vyšlápli na SK Dynamo České Budějovice, vyhráli drtivě 6:1. Liga drží i nadále trend červených karet, v Edenu nedohrál Hora, v Ďolíčku, v zápase Bohemians s Libercem, Petrák a Valenta.

Slavia střelecky dominuje. Ačkoli má s Plzní stejně bodů, nastřílela o sedmnáct branek více! Průměr zásahů klubu z Vršovic na jeden zápas je 3,51. A to se jen tak nevidí… Gólovým statistikám vévodí ještě donedávna odepisovaný Tecl s osmi zásahy, druhý je liberecký Van Buren s pěti.

Červenobílí v týdnu vyhořeli v Sivassporu, a tak museli doma bídný výkon z Turecka napravit. Což se podařilo. Už v sedmnácté minutě otevřel skóre hlavou po rohu Tecl. Za necelých dvě stě sekund rychle vykopl balon Mandous, Tecl vhodil rychlý aut a nehlídaný Schranz zakončil rychlou a krásnou akci zvýšením na 2:0.

Spolupráce po této slovensko-české ose se ještě do půle zopakovala, Ivan Schranz namazal Teclovi na velké vápno a kanonýr sešívaných poslal svůj tým do vedení. 3:0, Dynamo se nestačilo divit.

Gól roku body neznamenal

Pár minut po nástupu na hrací plochu ke druhé pětačtyřicetiminutovce lovil budějovický golman míč ze své svatyně znovu, radoval se Masopust. Pak ale přišla neskutečná trefa, která bude highlightům sezony vévodit pravděpodobně ještě dlouho…

Roman Potočný se rozhodl v plném běhu zhruba z pětatřiceti metrů vypálit na Mandouse a k údivu celé tribuny sever vymetl šibenici domácí brány. Parádní ránu však ex-liberecký forvard moc neslavil, za stavu 1:4 k tomu nebyl důvod. Slavia navíc nepolevila.

V 65. minutě byl vyloučen hostující Hora a vršovický celek čekala půlhodinová přesilovka. Hned po šedesáti vteřinách ji využil Lingr, na 6:1 pak zvýšil ještě Ewerton. Sešívaní tak zesměšnily dalšího soupeře a za osm kol mají na kontě již 31 branek.

Smutno je v Ďolíčku, klokani podlehli Liberci

Venku? Deset bodů. Doma? Jeden. Bohemians prožívají rozporuplný start ligy, na hřištích soupeřů třikrát vyhráli, doma potřetí v řadě prohráli. Tento víkend si body na recepci v Ďolíčku vyzvedl Slovan Liberec. Rozhodly rychlé góly Valenty s Červem.

Nepřesvědčivě pískající sudí navíc vyloučil za ostré zákroky Petráka s Valentou, a proto se dohrávalo v deseti na obou stranách. V součtu s vyloučením Hory tak bylo za prvních osm kol uděleno již 28 červených karet. A to za posledních deset let soutěž nepamatuje.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.

Nečas a MacKinnon rozebrali Ottawu, Boston vyhrál i díky asistencím Pastrňáka a Zachy

Colorado se vrátilo k dominanci a rozstřílelo Ottawu 8:2. Martin Nečas pomohl gólem a asistencí. Bodově se připomněli i další Češi, David Pastrňák a Pavel Zacha přihráli u výhry Bostonu 4:1 nad Calgary, Tomáš Hertl nasbíral dvě asistence při obratu Vegas proti Columbusu 5:3. V brankovišti se ukázali také Dan Vladař a David Rittich, oba chytali výborně, ale na výhru to nestačilo.

Aryna Sabalenka kritizuje kalendář WTA. Turnaje bude vynechávat i za cenu sankcí

Světová jednička Aryna Sabalenka se ani v nadcházející sezoně nechystá slepě plnit nabitý program ženského tenisového okruhu. Otevřeně přiznala, že znovu plánuje vynechat některé turnaje, a to navzdory tomu, že jí za to s největší pravděpodobností hrozí sankce ze strany WTA. Podle běloruské hvězdy je současný kalendář extrémně náročný a dlouhodobě neudržitelný, zejména s ohledem na zdraví hráček.

Prokop na Dakaru znovu zazářil a v páté etapě skočil třetí

Martin Prokop se ve 48. ročníku Rallye Dakar vrátil do tempa, v páté etapě zajel třetí čas a posunul se na 10. místo celkově. Po středečním zaváhání se letos už potřetí dostal mezi nejrychlejší trojici a znovu se přiblížil špičce. V čele zůstává Jihoafričan Henk Lategan, na kterého český jezdec ztrácí necelých dvacet minut.

Dalton Smith chce v Brooklynu zlomit obávaného ranaře. Míří na mistrovský pás WBC

Britský profesionální boxer Dalton Smith stojí před životní příležitostí. O víkendu ho v newyorském Brooklynu čeká souboj, který může definitivně změnit jeho kariéru i postavení na světové boxerské scéně. V hale Barclays Center vyzve portorického šampiona Subriela Matíase v boji o titul mistra světa organizace WBC v superlehké váze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama