Ostatní sportyTandemu končí marodka. Po půl roce nasadí lyže, skákat bude doma v...

Tandemu končí marodka. Po půl roce nasadí lyže, skákat bude doma v Oslu

Sportovním „fans“ během 25. března a letů na lyžích v Planici pořádně zatrnulo. Norskému skokanovi Tandemu ujela lyže a z obrovské výšky se zřítil k zemi. Od té doby se na můstek nepostavil, o víkendu se ale ke svému řemeslu po bezmála půl roce vrátí. A to doma v Oslu.

Daniel Tande patří mezi skokanskou elitu, jeho kariéru ale v březnu letošního roku 2021 přibrzdil hrůzostrašný pád. Nor měl ve zkušebním kole při letech na lyžích v Planici karambol, ze kterého se dlouho sbíral. Zlomil si klíční kost, protrhl plíci, krvácelo mu do mozku a dokonce byl i v umělém spánku.

„Daniela přijali do sanitky v bezvědomí, musel být intubován a byla mu zavedena mechanická ventilace. Byl stabilizován a transportován helikoptérou na univerzitní kliniku v Lublani,“ informoval tehdy šéf lékařského týmu Tomislav Mirkovič.

Právě zdravotníci předešli tomu nejhoršímu, tedy ohrožení života. „Jsme extrémně vděční za profesionální první pomoc a následnou péči,“ vyzdvihl práci zdravotníku boss výpravy Brathen. „Ulevilo se nám, že zranění neohrožují Danielův život,“ doplnil.

Tande si poležel v hlavním městě Slovinska několik týdnů a ještě dlouho potom neměl na závody ani pomyšlení. Teď se ale situace obrací. Norský skokan opouští marodku a opět nasadí lyže v ostrém závodu. Comeback se odehraje doma v Oslu během letního Kontinentálního poháru.

„Je fantastické konečně zase moci skákat. Doma v Oslu je to správné místo na comeback. Jsem zvědavý, na co budou moje nejlepší skoky stačit. Je skvělé se zase toho pustit,“ řekl před závodem mistr světa v letech a olympijský šampion v družstvech.

Už má i letenku na OH do Pekingu

Jakmile se šéftrenér norského výběru Alexander Stöckl dozvěděl, že Tande v červnu zahájil přípravu, nominoval ho i na OH. Norský borec se vrací v ten ideální čas, v příštím roce se totiž budou konat zimní olympijské hry v Pekingu.

Tande už se „mistráků“ nemůže dočkat. „Bylo pro mě těžké vidět skákat kolegy z týmu a moci jenom přihlížet. Když jsem se převlékl, byl jsem trochu nervóznější než obvykle, ale na můstku potom už bylo všechno znovu normální,“ prozradil.

Letní Kontinentální pohár v Oslu je na programu už tento víkend.

Nejčtenější tento týden

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama