HokejTady to celé začalo. Voráček hlásí „comeback“, z Flyers putuje do Columbusu

Tady to celé začalo. Voráček hlásí „comeback“, z Flyers putuje do Columbusu

Český hokejista Jakub Voráček se během 10 posledních let stal ikonou Philadelphie. Strávil tu ohromnou porci času, probil se mezi klubové legendy a často býval neproduktivnějším hráčem sezony. Teď se ale vrací tam, kde s celou NHL začínal. Flyers posílají „Vorase“ do Columbusu.

31letý hokejista nosil celých 10 let jeden a ten samý dres. Philadelphia se stala jeho druhým domovem a své jméno s ní měl spojit ještě další tři roky. Jenomže v NHL začalo období, během kterého se může obchodovat a měnit, jak se komu zlíbí, čehož využili i Flyers.

Vedení klubu si řeklo, že 31letá ikona už není pro tým dost dobrá, proto ji vymění za Cama Atkinsona. Generální manažer Philadelphie naplňuje svůj plán o obměně kádru, už v minulých dnech přišel nový bek z Nashvillu i centr z Vegas.

Kam že Voráček zamíří?

Rodák z Kladna půjde do zpět do klubu, kde své počínání v nejlepší hokejové lize světa započal. V roce 2007 draftoval Voráčka jako celkově sedmého Columbus, do jehož prvního týmu se podíval o rok později. Hned ve svém debutu si připsal i gól.

„Už jsem úplně jiný hráč. A řekl bych, že jsem i jiný člověk, jsem už táta,“ řekl Voráček pro česká média. „Je jasné, že za posledních deset došlo k mnoha změnám, zvlášť v hokeji. Jsem nadšený z toho, že ode mě očekávají, že se mi bude dařit ještě víc než ve Philadelphii,“ dodal.

A to skutečně očekávají. Blue Jackets doufají, že ze svého bývalého útočníka vydolují maximum, a že jim pomůže v bojích o vyřazovací fázi NHL, do které se v loňském roce nedostali. Voráček má na kontě 968 utkání v zámoří a je jasné, že milník 1 000 v Columbusu překoná.

„Je to pro náš klub významná výměna a jsme nadšeni z toho, že přivítáme Jakea Voráčka zpět v rodině Blue Jackets,“ prozradil generální manažer Columbusu Jarmo Kekäläinen.“Je to silný dynamický ofenzivní hráč, který bude pro náš klub důležitý,“ myslí si.

Mistr světa z roku 2010 a třetí nejlepší český nahrávač v historii NHL bude v Columbusu nejlépe placeným hráčem. Za příští sezonu si přijde na 7,5 milionu dolarů.

Nejčtenější tento týden

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama